آخرین اخبار

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: اصلاح‌طلبان سر اصول نمی‌ایستند. آنها به شدت دنبال تنظیم شرایط خودشان با شرایط روز هستند بنابراین نامزد ایده‌آل اصلاح‌طلبان شاید محمد خاتمی باشد اما معتقدم آنها تا آقای میرسلیم هم تنزل خواهند کرد، یعنی اگر ببینند شرایط طوری است که آقای میرسلیم امکان دارد رأی بیاورد پشت سر او قرار می‌گیرند.

نامه نیوز: ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا درباره کاندیداتوری علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ گفت: او حتما تمایل دارد که وارد صحنه انتخابات ریاست جمهوری شود اما مترصد فضا است تا ببیند اوضاع چه طور پیش می رود. علی لاریجانی وضعیت استثنایی دارد که درباره هیچ کدام از نامزدها شاید وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: آقای لاریجانی هم اکنون در حال ارزیابی فضای سیاسی کشور است تا در نهایت تصمیم بگیرد نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شود یا خیر. اگر او به صحنه رقابت بیاید اما رأی نیاورد ضربه سنگینی خواهد خورد و حتی امکان دارد از صحنه سیاسی کشور حذف شود.

وی افزود: آقای لاریجانی پایگاه جناح خاصی را ندارد اما وضعیت کاندیداهای دیگر مشخص است یا از طرف اصولگرایان حمایت می شوند یا از طرف اصلاح طلبان. هم اکنون نه اصولگرایان و نه اصلاح طلبان حاضرند از آقای لاریجانی حمایت کنند بنابراین وضعیت پیچیده و دشواری دارد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به سخنان محمدجواد لاریجانی در حمایت از بردارش اظهار کرد: به حرف های او نباید اعتنا کرد. او به خاطر بزرگ کردن اخوی شان مطرح کرد که «رقابت بین علی آقا، آقای رئیسی و قالیباف شکل می گیرد».

وی درباره احتمال حمایت اصلاح طلبان از علی لاریجانی افزود: صرف نظر موضوع آقای لاریجانی اصلاح طلبان به حمایت هر کسی تن خواهند داد تا در قدرت حضور پیدا کنند بنابراین حرف های آنها درباره اینکه نامزد اجاره ای نمی خواهیم و حتما از نامزد اصلاح طلب خالص حمایت می کنیم خیلی محل اعتنا نیست. آنها سال ۹۲ به نامزد اجاره ای اکتفا کردند و باز هم این کار را خواهند کرد.

ایمانی با یادآوری حمایت اصلاح طلبان از حسن روحانی در سال ۹۲ و ۹۶، یادآور شد: اصلاح طلبان سر اصول نمی ایستند. آنها به شدت دنبال تنظیم شرایط خودشان با شرایط روز هستند بنابراین نامزد ایده آل اصلاح طلبان شاید محمد خاتمی باشد اما معتقدم آنها تا آقای میرسلیم هم تنازل خواهند کرد، یعنی اگر ببینند شرایط طوری است که آقای میرسلیم امکان دارد رأی بیاورد پشت سر او قرار می گیرند.

کد خبر 88669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =