آخرین اخبار

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶
خودشناسی بر اساس اشکال هندسی

اقتصادنیوز : در این تست روانشناسی شما با انتخاب یکی از اشکال هندسی می‌توانید خودتان را بهتر بشناسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اشکال هندسی کاربرد زیادی در زندگی روزمره ما دارند. کافی است به اطراف خود نگاهی بیندازیم تا از حقیقت مطمئن شویم. این که ما چه ترکیبی از این اشکال را دوست داریم، می‌تواند کمک کند تا خود را بهتر بشناسیم. در تصویر زیر، ۸ ترکیب هندسی را مشاهده می‌کنید. یک شکل را انتخاب کنید!

شکل ۱: "سر"

این نوع افراد معمولا تمایل به رهبری و فعالیت‌های سازمانی دارند. به هنجارهای رفتاری عمومی مهم، گرویده می‌شوند. ممکن است به خاطر رشد و پیشرفت بالایی که در سخنرانی دارند، استعداد داستان گویی خوبی داشته باشند. در حوزه اجتماعی، سازگاری خوبی دارند و سلطه بر دیگران برای آن ها، در حد و حدود معلومی قرار دارد.

باید به یاد داشت که تجلی این ویژگی‌ها به میزان رشد فکری فرد بستگی دارد. با درجه رشد فکری بالا، صفات شخصی توسعه پیدا می‌کنند، به اجرا در می‌آیند و درک می‌شوند. با وجود رشد پایین ذهنی، ممکن است در فعالیت‌های حرفه‌ای شناسایی نشوند؛ اما در موقعیت کنونی، اگر برای آن موقیعت کافی نباشند، بدتر است.

شکل ۲: مجری مسئولیت پذیر

بسیاری از افراد ویژگی‌های تیپ شخصیتی "رهبر" را دارند؛ هرچند، در تصمیم گیری‌های مسئولیت پذیرانه، دچار تردید می‌شوند. این نوع از آدم‌ها بیشتر روی "توانایی انجام دادن کار" و حرفه‌ای بودن تمرکز دارند. احساس مسئولیت و دقت بالایی نسبت به خود و اطرافیانشان دارند و بر درست و حق بودن کارها حساس و ارزش قائل هستند. معمولا به خاطر فشار بیش از حدی که به خود می‌آورند، از بیماری‌های بدنی ناشی از اضطراب رنج می‌برند.

شکل ۳: مضطرب – شکاک

این تیپ شخصیتی با انواع مختلفی از توانایی‌ها و استعدادها توصیف می‌شوند. از مهارت‌های نامحسوس گرفته تا استعدادهای عالی. معمولا این افراد از نزدیک در چارچوب یک حرفه کار می‌کنند، اما می‌توانند آن را به طور کامل به یک کار مخالف قبلی و غیرمنتظره عوض کنند. هم چنین یک سرگرمی برای خود دارند که در واقع همان کار دومشان است. آن‌ها از لحاظ فیزیکی، کثیفی و نامرتبی را نمی‌توانند تحمل کنند و به خاطر همین، گاهی با دیگران درگیر می‌شوند. آن‌ها با ویژگی آسیب پذیر بودنشان شناخته می‌شوند و معمولا دچار شک و تردید به خودشان هستند. کمی به تشویق نیاز دارند.

شکل ۴: دانشمند

این دسته از انسان‌ها به راحتی از دنیای واقعی جدا می‌شوند، دارای "ذهن ادراکی – تصوری" هستند، و قادرند ایده هایشان را در مورد "همه چیز" توسعه ببخشند. معمولا دارای تعادل احساسی هستند و با منطقشان فکر و تصمیم گیری می‌کنند. آدم‌ها با این تیپ شخصیتی، معمولا بین کسانی پیدا می‌شوندکه در هنرهای مصنوعی دست به کار دارند. هنرهایی مانند سینما، سیرک، تئاتر و تولیدات نمایشی، انیمیشن و غیره.

کد خبر 88581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =