آخرین اخبار

بازداشت شیاد اینستاگرامی در پردیس

حوادث رکنا :عامل انتشار تصاویر غیر اخلاقی شبکه اینستاگرامی در پردیس دستگیر شد.

فرمانده انتظامی"پردیس"از دستگیری عاملین انتشار تصاویر غیراخلاقی در شبکه اجتماعی اینستاگرام توسط ماموران پلیس فتا این شهرستان خبر داد.

به گزارش رکنا، سرهنگ"بهزاد عبدیان"  در تشریح این خبر گفت: در راستای ارتقاء امنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه و رصد فضای مجازی، صفحه غیراخلاقی در شبکه اجتماعی اینستا گرامی که اقدام به انتشار عکس و فیلم‌های غیراخلاقی در فضای مجازی می‌کرد توسط پلیس سایبری شناسایی و بلافاصله رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان "پردیس" تصریح کرد: متهمین پس ازشناسایی به بزه انتسابی خود اعتراف و تحویل مراجع قضائی شدند .

این مقام انتظامی عدم آگاهی از قوانین جرایم رایانه‌ای را یکی از دلایلی اصلی ارتکاب این نوع جرایم عنوان کرد و گفت: برخی از افراد قربانی آن شده و برخی نیز دست به اعمال مجرمانه می زنند؛ لذا ضرورت دارد اگر افراد، آگاهی کافی از این نوع فضاها ندارند وارد آن نشوند، چرا که برخی از آسیب های فضای مجازی غیرقابل جبران است.

سرهنگ "بهزاد عبدیان" در پایان از شهروندان خواست، فریب تبلیغات اغواء کننده شبکه‌ها و کانال‌های اجتماعی را نخورند و در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا پیگیری کنندآخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

آیا این خبر مفید بود؟
0 0
کد خبر 88579

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =