آخرین اخبار

احتمال سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران | توقف نظارت‌های برجامی در حضور رافائل گروسی

به گزارش همشهری‌آنلاین  ، لارنس نورمن خبرنگار نشریه آمریکایی وال‌استریت ژورنال در اروپا سه شنبه شب از احتمال سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران برای رسیدن به «یک راه حل قابل قبول برای طرفین» خبر داد.

  نورمن خبرنگار این روزنامه پرشمارگان در رشته توئیتی نوشت : مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز چهارشنبه کشورهای عضو آژانس را در مورد تحولات اخیر مربوط به فعالیت‌های تأیید و نظارت آژانس در ایران بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) مطلع می کند.

رافائل گروسی اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران دوشنبه هفته جاری پانزدهم فوریه به آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاع داده است که این کشور از ۲۳ فوریه (پنجم اسفندماه سال جاری) اجرای اقدامات داوطلبانه تحت برجام از جمله پروتکل الحاقی را متوقف می کند.

 منابع آگاه می‌گویند این سفر همزمان با فرارسیدن ضرب الاجل مجلس برای توقف اجرای پروتکل الحاقی و کاهش بازرسی‌های آژانس از فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب برجام انجام خواهد شد. بر اساس طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها که در آذرماه در مجلس به تصویب رسید،  اگر طرف‌های برجام به تعهدات خود در قالب توافق برجام عمل نکند دولت موظف است در تاریخ ۳ اسفند ۹۹ اجرای پروتکل الحاقی را متوقف کند.

کد خبر 88554

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =