آخرین اخبار

انتقاد کرملین از رویکرد تحریمی آمریکا و اروپا

سخنگوی کاخ کرملین پشتکار بی وقفه اتحادیه اروپا برای تحریم علیه روسیه را به باد انتقاد گرفت و خواستار گفت‌وگو و مذاکره برای حل اختلافات شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین از رویکرد تحریمی کشورهای غربی انتقاد کرد و تاکید کرد، مسکو از تحریمهای جدید استقبال نخواهد کرد و امیدوار است اراده سیاسی برای مذاکره و گفت‌وگو در میان کشورهای غربی حاکم شود. 

پسکوف روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آمادگی روسیه برای تحریمهای کشورهای غربی گفت: متاسفانه ما می‌دانیم که آمریکا و اتحادیه اروپا به بحثهای خود برای اعمال تحریم با تمام توان و پشتکار ادامه می‌دهند. این چیزی نیست که ما از آن استقبال کنیم و از آن ناخشنود هستیم. ما امیدواریم که اراده سیاسی برای ادامه مذاکره و حل و فصل مشکلات اساسی در روابط اختصاصی مسکو با بروکسل و واشنگتن ادامه پیدا کند.

وی در عین حال تاکید کرد که روسیه در برابر هر تهدید احتمالی توان خود را بسیج کرده است. 

واکنش مقامات روسی به دنبال تشدید تنشها میان مسکو و بروکسل، اخراج دیپلماتهای دو طرف صورت و تهدید اروپا در زمینه تحریمهای جدید علیه روسیه گرفته است. 

در پی تشدید تنش‌های دیپلماتیک میان روسیه و کشورهای اروپایی و اخراج چند دیپلمات اروپایی از روسیه به دلیل مشارکت در تظاهرات غیرقانونی در حمایت از الکسی ناوالنی چهره غربگرای مخالف روسیه که پس از بازگشت به خاک روسیه بازداشت شده است، بورل اعلام کرد که در نشست آتی مقام‌های عالیرتبه اتحادیه اروپا، «پیشنهادهای قاطعی» را در ارتباط با روسیه ارائه خواهد کرد.

انتهای پیام/

کد خبر 88427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =