آخرین اخبار

حق آبه البرز از محل سدهای استان 2 برابر شد

استاندار البرز گفت: طی برنامه ریزی‌های صورت گرفته از سال گذشته، 2 پروژه تغذیه مصنوعی در فردیس و ساوجبلاغ برای جلوگیری از هدر رفت آب‌های سطحی و بهره‌برداری این ظرفیت به ویژه در حوزه کشاورزی پیش‌بینی و اجرایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از نظرآباد، عزیزاله شهبازی، استاندار البرز در مراسم بهره برداری از افتتاح فاز یک و دو پروژه تغذیه مصنوعی دشت هشتگرد و نظرآباد که ظهر امروز با حضور اردکانیان وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: در تعاقب برنامه‌های وزارت نیرو تحت عنوان پویش آ.ب ایران در البرز نیز پروژه های متعددی در دستور کار قرار گرفته و به بهره برداری رسید.

استاندار البرز ادامه داد: در طول 25 سال گذشته در البرز هزار و 500 میلیون متر مکعب کسری آب داشتیم و بیش از 80 درصد تأمین آب استان از منابع سفره‌های زیرزمینی برای مصارف صنعتی، کشاورزی و شرب است.

شهبازی ادامه داد: طی برنامه ریزی‌های صورت گرفته از سال گذشته، 2 پروژه تغذیه مصنوعی در فردیس و ساوجبلاغ برای جلوگیری از هدر رفت آب‌های سطحی و بهره‌برداری این ظرفیت به ویژه در حوزه کشاورزی پیش بینی و اجرایی شد.

وی افزود: با ایجاد چنین بسترهایی به سمتی می‌رویم که با کاهش بهره برداری از منابع آب‌های زیرزمینی، از ظرفیت آب های سطحی استفاده کنیم.

استاندار البرز گفت: بر این اساس با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته و موافقت وزیر نیرو امسال موفق شدیم که حق آبه استان را به میزان 55 میلیون متر مکعب از محل سدهای استان افزایش دهیم.

وی افزود: پروژه‌هایی که امروز به بهره‌برداری رسید کمک می‌کند تا از هدر رفت آب‌های سطحی استان جلوگیری کنیم و این ظرفیت بزرگ را جهت استفاده بهینه به ویژه در حوزه کشاورزی شهرستان‌های ساوجبلاغ و فردیس مهیا کنیم.

انتهای پیام/ش

کد خبر 88423

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =