آخرین اخبار

ایران،ادعای نیویورک تایمز درباره نقشه حمله به سفارت امارات را رد کرد

فارس نوشت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتیوپی ادعای روزنامه نیویورک تایمز مبنی بر نقشه ایران برای حمله به سفارت امارات عربی متحده در آدیس آبابا را رد کرد.

بخش رسانه‌ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتیوپی ادعای روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز مبنی بر نقشه ایران برای حمله به سفارت امارات عربی متحده در این کشور را رد کرد و افزود: این اتهامات بی‌اساس توسط رسانه‌های معاند وابسته رژیم صهیونیستی ساخته شده و توسط آنها پردازش می‌شود.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در آدیس آبابا اضافه کرد: نه اتیوپی و نه امارات عربی متحده حرفی درباره دست داشتن ایران در این مسائل نزده‌اند.

سانه‌های آمریکایی در دوره ریاست جمهوری جو بایدن، اقدام به تشدید فضاسازی علیه ایران کرده‌اند.

گفتنی است روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی ادعایی ایران را متهم به دست داشتن در نقشه حمله به سفارت امارات عربی متحده در اتیوپی خواند.

براساس این گزارش، اتیوپی ۴ فوریه (۱۶ بهمن) از دستگیری ۱۵ نفر به اتهام توطئه برای حمله به سفارت امارات در آدیس‌ آبابا خبر داد و سرویس‌های اطلاعاتی این کشور  اعلام کردند که این افراد تحت هدایت خارجی‌ها فعالیت می‌کردند. البته این کشور توضیح بیشتری درباره اینکه کدام کشور خارجی در این نقشه دست داشته، ارائه نداد، ولی نیویورک تایمز در این گزارش ادعایی خود مدعی شده که ایران پشت این ماجرا بوده است.

310 310

کد خبر 88361

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =