آخرین اخبار

فلسطین: اسرائیل جلوی ورود ۲ هزار دوز واکسن روسی به نوار غزه را گرفت

وزیر بهداشت فلسطین دوشنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد: اسرائیل از ورود واکسن کرونا به نوار غزه جلوگیری می‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: وزیر بهداشت فلسطین دوشنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد: رژیم صهیونیستی از ورود واکسن کرونا به نوار غزه جلوگیری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، "می الکیله" گفت: ۲۰۰۰ دوز واکسن «اسپوتنیک v » برای انتقال به نوار غزه آماده شد که مقام های رژیم اشغالگر صهیونیستی از ورود آن به نوار غزه ممانعت به عمل آوردند.

وی رژیم صهیونیستی را مسؤول این اقدام ظالمانه و منافی با قوانین و توافق‌های بین‌المللی دانست و تأکید کرد که وزارت بهداشت فلسطین با سازمان های بین المللی برای ورود واکسن ها در تماس خواهد بود.

وزیر بهداشت فلسطین اضافه کرد: این واکسن‌ها مخصوص کادر پزشکی مستقر در بخش مراقبت‌های ویژه از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ و همچنین کادر پزشکی مستقر در بخش‌های اورژانسی بوده است.

بارها مقام های فلسطینی از تعلل رژیم صهیونیستی در انجام واکسیناسیون اسرا و بیماران فلسطینی خبر داده اند.

پیش‌تر نیز وزیر بهداشت فلسطین گفته بود: مقام‌های رژیم صهیونیستی برخلاف تمامی قوانین و مقررات بین المللی همچنان به آزار و اذیت اسرا و عدم رسیدگی به وضعیت آنان ادامه می‌دهند و عمدا از کرونا برای سرکوب آنان بهره می‌برند.

وزارت بهداشت فلسطین تاکنون بارها از کمیته بین المللی صلیب سرخ و سازمان بهداشت جهانی خواسته تا برای نجات جان اسرا به ویژه اسرای بیمار اقداماتی اتخاذ نمایند به ویژه با توجه به اینکه تعداد زیادی از اسرا به طور فشرده در درون سلول‌های زندان‌ها بسر می‌برند و زندان‌ها به کانون‌هایی برای انتشار ویروس کرونا تبدیل شده‌اند.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 88339

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =