این مرد بی گناه 12 بار بازداشت شد / علت چه بود؟

حوادث رکنا : مرد تهرانی به خاطر گناهی که مرتکب نشده بود 12 مرتبه بازداشت شد.

یک مرد بی گناه و بی خبر از همه جا  12 مرتبه به علت سواستفاده از پلاک وسیله نقلیه اش دستگیر شد.

طبق در صورت بروز خسارت و یا هرگونه کوتاهی در نگهداری از وسایل نقیله مردم، خیانت در امانت محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد. بسیاری از کارشناسان حقوقی بر این باور هستند که در راستای پیشگیری از وقوع جرم و صیانت از اموال و وسایل نقلیه شهروندان، پارکینگ های نگهداری از وسایل نقلیه توقیفی باید مجهز به دوربین مدار بسته با کیفیت بالا باشند و به این علت نباید وجه اضافی از صاحبان وسایل نقلیه دریافت شود.

سرقت پلاک موتورسیکلت این مرد را 12 باز زندانی کرد

این کوتاهی و عدم دقت پارکینگ وسایل نقلیه این بار برای یکی از شهروندان گران تمام شد و منجر به 12 مرتبه دستگیری او شد. این شهروند که پلاک وسیله نقلیه او به سرقت رفته بود  گفت: بی شک اگر تلاش مامورین انتظامی نبود، من همچنان در چرخه دستگیر شدن های پیاپی گیر افتاده بودم. ماجرا به این شرح است که من موتورسیکلت خود را در یک پارکینگ عمومی پارک کرده بودم و سارقین از غفلت مالک پارکینگ سواستفاده کرده و وارد پارکینگ می شوند و پلاک موتورسیکلت من را به سرقت بردند.

به گزارش رکنا، او افزود: این افراد پس از سرقت پلاک موتورسیکلت من آن را بر روی یک موتورسیکلت دیگر که شبیه به موتورسیکلت من بوده است نصب کرده اند و به وسیله آن اقدام به سرقت می کردند و پس از هر سرقت، به علت تشابه زیادی که وجود داشته است، من را دستگیر کرده و به دادسرا می بردند در حالی که موتورسیکلت من در این مدت در پارکینگ بوده و اصلا سوار بر آن نشدم.

این شهروند خاطرنشان کرد: موتورسیکلتی که پلاک وسیله نقلیه من روی آن نصب شده بود نیز سرقتی بوده و این کار را برای شناسایی آن ها سخت کرد. من بارها دستگیر شدم و هر مرتبه که دستگیر می شدم زمان زیادی طول می کشید تا بی گناهی من ثابت شود. یک سال است که آواره دادگاه و پاسگاه هستم و هر مرتبه با فیش حقوقی و ضمانت آزاد می شدم. من هم مالباخته بودم و هم این که متهم می شدم و این زندگی را برای من سخت کرده بود تا این که متهم توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ دستگیر شد.

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران بزرگ در این خصوص گفت: متهم با این موتورسیکلت اقدام به سرقت تلفن همراه می کرد و بارها به دادسرا احضار شده بود. پلاک موتورسیکلت او از پارکینگ موتورسیکلت های توقیفی به سرقت رفته بود. پس از تحقیقات پلیسی این سارق پلاک دستگیر شد.

او افزود: مالکان پارکینگ ها باید بدانند که اموال و وسایل نقلیه شهروندان امانت پیش آن هاست و باید با کمال دقت از آن ها نگهداری کنند. متاسفانه گزارشات متعددی در خصوص تخلف پارکینگ ها دریافت کرده ایم و پرونده های زیادی در این خصوص به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: به مالکان پارکینگ ها هشدار می دهیم که باید بیشتر دقت کرده و موارد ایمنی را در پارکینگ ها رعایت کنند و آن ها مسئولیت مستقیم در این عرصه دارند 

کد خبر 88031

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =