دورهمی در باغ‌ویلاها ازعوامل افزایش آمار کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه زنگ هشدار در خوزستان به صدا درآمده است، گفت: درصد بسیار زیادی از انتقال بیماری کرونا در دورهمی‌های فامیلی در باغ ویلاها دزفول است که باید از آن خودداری کرد.

به گزارش ایلنا، علی قمیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول بر ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در این شهرستان تاکید کرد و گفت: درصد بسیار زیادی از انتقال بیماری کرونا در دورهمی‌های فامیلی در باغ ویلاها است لذا از مردم تقاضا می‌شود این دورهمی‌ها را تا بهبود شرایط به تعویق بیندازند.

وی با اعلام آمادگی سیستم بهداشت و درمان برای مدیریت شرایط دشوار افزود: در وضعیت کنونی، هر ۲ یا سه روز شاهد مرگ یک نفر بر اثر کرونا در دزفول هستیم که باید با رعایت پروتکل‌ها این آمار را کاهش دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به واکسیناسیون کرونا گفت: روند ساخت و تولید در ابعاد صنعتی و به میزان زیاد واکسن کرونا زمان بر است چرا که جمعیت ۷۰ یا ۸۰ میلیونی باید یک یا ۲ بار واکسینه شوند در نتیجه این روند ماه‌ها به طول می‌انجامد.

وی از مردم خواست موازین بهداشتی را همچنان رعایت کنند تا دولت واکسن را به میزان زیاد وارد کند. ضمن اینکه ستاد اجرایی فرمان امام نیز در حال ساخت واکسن است که در صورت تولید، وضعیت بهتر خواهد شد.

قمیشی اظهارداشت: اولویت تزریق واکسن کرونا، کادر درمان، افراد بالای ۶۰ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و بعد عموم مردم هستند.

وی افزود: اگر ۸۰ تا ۹۰ درصد مردم واکسینه شوند می‌توان گفت چرخه بیماری در جامعه قطع و یا به حداقل می‌رسد تا میزان بروز بیماری به حداقل برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول ادامه داد: زنگ هشدار در خوزستان به صدا درآمده است و همه باید کمک کنند تا وضعیت بهتر شود.

کد خبر 88002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =