آخرین اخبار

هشدار درباره تکرار سناریوی سال ۲۰۱۴ در موصل

یکی از کارشناسان عراقی اعلام کرد: سناریوی ۲۰۱۴ در نینوا اگر نیروهای نظامی واکنشی به حملات ترکیه نشان ندهند و کنترل مرزها را برعهده نگیرند، تکرار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  المعلومه، علی الوائلی کارشناس امور امنیتی عراقی درباره تکرار سناریوی سال ۲۰۱۴ در موصل در شمال عراق هشدار داد.

وی افزود: تحرکات ترکیه و حمله آن به شمال سوریه و تسلط بر برخی مناطق شرق فرات در راستای کندن بخشی از اراضی سوریه بود تا پس از آن به عراق روی آورد و نینوا را اشغال کند تا آنرا به مناطق تحت کتترل خود در سوریه متصل کند.

الوائلی تاکید کرد: نادیده گرفتن حملات ترکیه به شمال عراق تبعات وخیمی به دنبال خواهد داشت به ویژه که هشدارهای سیاسی درباره قصد ترکیه برای حمله به نینوا وجود دارد و این در راستای تحقق نقشه عثمانی است.

این کارشناس عراقی گفت: سناریوی ۲۰۱۴ در نینوا اگر نیروهای نظامی واکنشی به حملات ترکیه نشان ندهند و کنترل مرزها را برعهده نگیرند، تکرار خواهد شد.

وی در ادامه اعلام کرد: ترکیه در صورتی که به سوی شهرهای عراقی حرکت کند، متحمل خسارات سنگین خواهد شد هر چند که دولت عراق در قبال این حملات سکوت اختیار کرده است به ویژه که این طرحها زمینه ساز ورود مجدد تروریستها به نینوا برای از سرگیری فعالیتشان خواهد بود مشابه آنچه که با ورود نیروهای ترکیه به اراضی سوریه رخ داد.

کد خبر 87992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =