آخرین اخبار

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

افراد حقیقی در بورس امروز ۵۹۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام وسپهر بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود ۵۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۱هزار و ۷۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۵درصد یعنی هزار و ۷۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان پنج درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «خودرو و ساخت قطعات» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فرآورده‌های نفتی» و «فلزات اساسی» به نفع فرآورده‌های نفتی تمام شد.

بیشتر بخوانید:

پایان کار سبز بورس؛ رشد ضعیف شاخص

سه نماد «وسپهر»، «شستا» و «خودرو» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «فملی»، «شبندر» و «شپنا» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی حدود ۷۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سیمان بهبهان با برتری ۵۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۳نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۸۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۸۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۵۰میلیارد تومان بود.

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

منبع:اقتصادآنلاین

کد خبر 87987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =