آخرین اخبار

دستگیری اعضای باند بزرگ کلاهبرداری در البرز

اعضای باند حرفه‌ای کلاهبرداری که سوژه‌های خود را از بین پیمانکاران شهرداری در شهرهای مختلف انتخاب می‌کردند با جعل عناوین سازمان‌های دولتی به ۲۱ فقره کلاهبرداری اقدام کرده بودند، توسط پلیس آگاهی استان البرز دستگیر شدند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  پایگاه خبری پلیس البرز، فرمانده انتظامی البرز افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر اینکه فرد یا افرادی با تشکیل باند و سوء استفاده از عناوین سازمان‌های دولتی ضمن شناسایی سوژه‌های خود با عنوان کمک به بیماران صعب‌العلاج و مواردی از این دست، به کلاهبرداری اقدام می‌کنند.

 سردار عباسعلی محمدیان افزود: بررسی‌های  اولیه کارآگاهان نشان داد که متهمان در آخرین فعالیت مجرمانه خود با دستیابی به شماره تلفن پیمانکاران و تماس با آنها و معرفی خود به عنوان یکی از مسئولان  استانی از آنها می‌خواهد که در امور خیریه مشارکت کند و این افراد نیز بدون بررسی و احراز هویت فرد تماس گیرنده با این اطمینان که شخص مورد نظر با آنها تماس گرفته است، مبالغی را به شماره حساب ارائه شده واریز می‌کردند.

وی اظهار کرد: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی رد کلاهبرداران را در استان خوزستان شناسایی کردند و  پس از  انجام یک‌سری اقدامات اطلاعاتی و یافتن مخفیگاه  آنها در شهرهای مختلف خوزستان، با دریافت نیابت قضایی به آنجا اعزام شدند و در چند عملیات غافلگیرانه ۴ نفر از کلاهبرداران را دستگیر و به پلیس آگاهی البرز منتقل کردند.

سردار محمدیان گفت: متهمان در استان‌های اصفهان، خوزستان، گیلان، فارس و البرز به این شیوه بیش از ۱۰۰ مورد کلاهبرداری انجام داده‌اند.

وی بیان کرد: متهمان به ۲۱ فقره جعل عنوان و کلاهبرداری به ارزش ۲ میلیارد ریال اقرار کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: شهروندانی که به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند می‌توانند به پلیس آگاهی البرز واقع در میدان طالقانی ابتدای بلوار تعاون مراجعه کنند.

کد خبر 87946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =