آخرین اخبار

با حذف دفترچه بیمه، پزشک غیر طرف قرارداد باید چگونه نسخه بنویسد؟

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی درباره چگونگی عملکرد پزشکان غیرطرف قرارداد تامین اجتماعی پس از حذف دفترچه‌های بیمه درمانی کاغذی از ابتدای اسفندماه توضیح داد.

به گزارش   ایسنا، دکتر شهرام غفاری مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به چگونگی عملکرد پزشکان غیرطرف قرارداد تامین اجتماعی پس از حذف دفترچه‌های بیمه درمانی کاغذی از ابتدای اسفندماه، اظهار کرد: حتما تاکنون به پزشک غیرطرف قرارداد مراجعه کرده اید. اگر دفترچه داشته باشید برایتان در دفترچه دارو می نویسد، ولی پول ویزیت را با شما آزاد حساب می‌کند.

وی تاکید کرد: از ابتدای اسفند به بعد که دفترچه کاغذی دیگر صادر نمی‌شود، پزشک غیرطرف قرارداد دارو را در سربرگ خودش می نویسد و نام و نام خانوادگی و کدملی بیمار را هم روی سرنسخه اش می نویسد. شما برگه را به داروخانه می برید و داروخانه با همان کدملی می تواند در سیستم ببیند که شما بیمه شده تامین اجتماعی هستید یا خیر و اگر باشید، دارو را به شما تحویل می‌دهد.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی درباره مشوق های درنظرگرفته‌شده برای پزشکان به منظور پیوستن به طرح نسخه الکترونیک نیز گفت: برای آنکه پزشکان به مردم کمک کنند، خواهش کردیم که بیایند و وارد طرح نسخه الکترونیک بشوند. با نسخه‌نویسی الکترونیک هم نسخه نویسی در برگه های دفترچه و هم نوشتن روی سرنسخه کاغذی دیگر ضرورتی ندارد.

غفاری افزود: در طرح  نسخه‌نویسی الکترونیک وقتی پزشک کدملی شما را به عنوان بیمار وارد سیستم می کند، سیستم نشان می دهد که آیا بیمار بیمه‌شده است یا خیر و همینطور پرونده سلامت بیمار قابل مشاهده است. ضمن آنکه ما هم حق‌الزحمه پزشک را تا آخر همان روز یا تا فردا صبح به حسابش واریز می کنیم و مانند این است که دارد پول نقد از بیمار می گیرد که هم برای بیمه شده خوب است و هم پزشک ظرف ۲۴ ساعت پول خودش را در حسابش خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این مشوق اکنون برای پزشکان طرف قرارداد ما وجود دارد و آنهایی که طرف قرار نیستند نیز می توانند در سامانه ما ثبت نام کنند گفت: اگر پزشکی درخواست قرارداد کند، بلافاصله قراردادش پذیرفته می شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای عقد قرارداد و یا تمدید قرارداد ندارد و همانطور که گفته شد، پرداخت به موقع نیز برایش انجام می‌شود.

کد خبر 87893

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =