آخرین اخبار

شرط کد ملی برای شارژ کارت بلیط متروی تهران، مشکل جدید مهاجران افغانستانی

روش جدید فروش بلیت مترو بخشی از ساکنان شهر تهران را دچار مشکل کرده است. چند روزی است که مترو تهران برای خرید بلیط کارت سفر، ارائه کارت ملی رو الزامی کرده و با این قانون جدید، امکان سفر برادران و خواهران اهل افغانستان رو از بین برده است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران درباره مشکل مهاجران افغانستانی برای شارژ کارت مترو گفت: وقتی در تصمیم گیری ها تمام جوانب را در نظر نمی‌گیرند، این مشکلات ایجاد می‌شود.

روش جدید فروش بلیت مترو بخشی از ساکنان شهر تهران را دچار مشکل کرده است. چند روزی است که مترو تهران برای خرید بلیط کارت سفر، ارائه کارت ملی رو الزامی کرده و با این قانون جدید، امکان سفر برادران و خواهران اهل افغانستان رو از بین برده است.

قبلا اعلام کرده بودیم که بلیت‌ها شخصی سازی خواهد شد

فرنوش نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران درباره روش جدید فروش بلیت مترو گفته بود که قبلا اعلام کرده بودیم که بلیت‌ها شخصی سازی خواهد شد که شخصی سازی به منظور اعمال و کنترل محدودیت ویروس کرونا است.

ه گفته او در حال حاضر بلیت‌هایی که صادر و تمدید می‌شوند، شخصی سازی شده و با نشان دادن کارت ملی به نام شخص صادر می‌شوند. این کار با کارتهای ملی‌ قدیمی و جدید قابل انجام است و شماره کد ملی مد نظر است. امیدواریم با همکاری مردم در این طرح کنترل بیشتری صورت گیرد تا این بیماری ریشه کن شود و همه چیز به حالت عادی برگردد.

نوبخت اضافه می کند: در آینده فروش کارت بلیت و شارژ آن در همه ایستگاه‌ها با رویت کارت ملی توسط ماموران فروش بلیت انجام می‌شود.

اما با اجرا شدن روش جدید مشخص شد که بخشی از مسافران هر روزه مترو دیگر امکان خرید بلیت مترو ندارند.

شورای شهر تهران این موضوع را پیگیری می‌کند

محمد علیخانی، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درخصوص مشکل ایجاد شده برای افغانستانی‌های ساکن تهران برای خرید بلیت مترو می‌گوید: احتمالا این تصمیم به خاطر ردیابی بیماران کرونایی از سوی ستادمقابله با کرونا گرفته شده است. این که افرادی که جواب تست کرونایشان مثبت شده است امکان ورود به مترو را نداشته باشند.

وی ادامه می‌دهد: اما در زمان تصمیم گیری باید برای اتباع خارجی و مسافران خارجی هم راهکار پیشنهاد می‌شد ما در شورای شهر تهران به سرعت این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

علیخانی با اشاره به این که مصوبات ستاد ملی کرونا لازم اجرا است گفت : ستاد ملی کرونا باید برای کسانی که تبعه خارجی هستند راهکار پیشنهاد می داد و نباید آنها را از استفاده از حمل و نقل عمومی محروم کنیم زیرا بیشتر این افراد خودرو هم ندارند و حالا چگونه در سطح شهر تردد کنند . اگر این اتفاق برای ایرانیان خارج از کشور این اتفاق می افتاد ما ناراحت می شدیم نباید با بی توجهی به جوانب تصمیم گیرهایمان موجب ناراحتی دیگران را فراهم کنیم.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با تاکید بر این که در این نوع تصمیم گیری ها باید از مشورت و راهنمایی کمیسیون‌های تخصصی شورا استفاده می‌شد می‌گوید : پیش از این نیز کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران دستورالعمل های لازم برای استفاده از حمل و نقل عمومی در زمان کرونا را تهیه و به تصویب ستاد کرونا رسانده بود ودر این خصوص هم اگر راهنمایی خواسته می شد حتما راهکارهای کارشناسی برای تصمیم گیری هایی که همه جوانب در آن پیش بینی شده ، پیشنهاد می شد.

علیخانی تاکید کرد: شورای شهر تهران از مسئولان مترو می‌خواهد سریعا راهکاری برای حل این مشکل پیشنهاد و مشکل این بخش از مسافران مترو برطرف شود.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 86972

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =