آخرین اخبار

بایدن: سیاست «رقابت شدید» را علیه چین دنبال می‌کنیم / نیازی به ایجاد درگیری میان دو کشور نیست

رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای گفت، سیاست رقابت شدید را علیه چین دنبال خواهد می‌کند اما نیازی به ایجاد درگیری میان دو کشور نیست.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه منتشر شد گفت، سیاست «رقابت شدید» را علیه چین اتخاذ می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «اسوشیتد پرس»، بایدن در این مصاحبه متذکر شد در چند هفته‌ای که از اجرای مراسم تحلیفش می‌گذرد با «شی جین پینگ» همتای چینی خود تماسی نداشته اما در دوره‌ای که معاونت ریاست جمهوری آمریکا را بر عهده داشته بارها با وی گفت‌وگو کرده است و او را به‌خوبی می‌شناسد.

بایدن در ادامه گفت، رئیس جمهور چین فردی بسیار «باهوش» و «سرسخت» است و این دو، حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

رئیس جمهور آمریکا افزود، سیاست «رقابت شدید» را علیه چین اتخاذ خواهد کرد اما نیازی به ایجاد درگیری میان دو کشور نیست.

بایدن گفت رویکرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا را در قبال چین اتخاذ نخواهد کرد و «در این مسیر بر قوانین بین‌المللی» تمرکز خواهد داشت.

این اظهارات بایدن در حالی مطرح می‌شود که سخنگوی وزارت امور خارجه چین پس از پیروزی او در انتخابات گفته بود: «پس از این دوره بسیار دشوار و غیرعادی، مردم هردو کشور آمریکا و چین مستحق آینده بهتری هستند».

پکن همچنین از بازگشت دولت بایدن به سازمان جهانی بهداشت و معاهده اقلیمی پاریس، استقبال کرد و آن را به فال نیک گرفت.

اسوشیتد پرس نوشت، با این وجود، به نظر نمی‌رسد دولت جدید آمریکا تغییر چندانی در سیاست‌های ترامپ در زمینه‌های مختلف از جمله مسائل تجاری، تایوان، ادعاهای حقوق بشری و منازعات دریای جنوبی چین، اتخاذ کند.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 86960

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =