آخرین اخبار

رژیم صهیونیستی ساخت دیوار هوشمند در مرز غزه را تکمیل کرد

منابع نظامی در تل‌آویو اعلام کردند، ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا مهم‌ترین مراحل ساخت دیوار هوشمند در مرز با غزه را به پایان رساند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، ارتش رژیم صهیونیستی بعد از کشف تونل‌هایی که گروه‌های فلسطینی در چندین منطقه از نوار غزه برای نفوذ به اراضی اشغالی ایجاد کرده بودند، ساخت دیوار هوشمند در مرز غزه را آغاز کرد.

رژیم صهیونیستی معتقد است که هدف گروه‌های فلسطینی از ایجاد این تونل‌ها اعزام کماندوهای فلسطینی برای انجام عملیات در داخل اراضی اشغالی است.

دیوار جدید در طول ۶۰ کیلومتر در مرزها میان رژیم صهیونیستی و نوار غزه ایجاد شده است و ارتفاع آن از بالای زمین به شش تا ۱۰ متر می‌رسد. اما بخش اصلی آن در عمق زمین است و به ۲۵ متر می‌رسد.

این دیوار به دیوار هوشمند معروف است به این دلیل که شامل دستگاه‌های رصد الکترونیکی است. 

به گفته منابع، مهم‌ترین مراحل ساخت دیوار در مرزهای غزه به پایان رسیده است. به گفته این منابع، ۹۹ درصد ساخت دیوار در زیر زمین و ۹۸ درصد ساخت آن روی زمین تکمیل شده است.

منابع نظامی اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی قصد دارد مکانیزم‌های جدیدی را برای حفاظت از مرزها با تکیه بر ربات‌ها و استفاده از سامانه‌های رصد و نظارت پیشرفته در پیش بگیرد.

انتهای پیام

کد خبر 86953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =