آخرین اخبار

پروژه پرورش ماهی با ظرفیت ۱۰۰۰تن در استان بوشهر افتتاح شد

گروه استان‌ها ــ همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر پروژه پرورش ماهی در خلیج‌فارس استان بوشهر با ۴قفس ۱۲۵تنی با ظرفیت یک‌هزار تن تولید ماهی و ۲۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  دیلم، در نهمین روز از دهه مبارک فجر ظهر امروز دهها طرح عمرانی، خدماتی، تولیدی و اشتغال‌زایی در استان بوشهر افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

در این راستا با حضور استاندار بوشهر38 پروژه با اعتبار  177.5 میلیارد تومان در شهرستان دیلم افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز و در این روز طرح بوم‌گردی در روستای حصار دیلم افتتاح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر اظهار داشت: این اقامتگاه با حجم سرمایه‌گذاری 44 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 4 هزار مترمربع ساخته شد و به بهره‌برداری رسید.

محمد حسین ارسطوزاده بیان کرد: اقامتگاه بوم‌گردی سی‌نیز با 8 اتاق و 24 تخت اقامتی، برای 5 نفر به طور مستقیم و برای بیش از 10 نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

همچنین با حضور استاندار بوشهر مجتمع خدمات رفاهی و جایگاه سوخت در دیلم افتتاح شد.

فاز نخست مجتمع خدمات رفاهی  و جایگاه سوخت دیلم در زمینی به مساحت یک هکتار با اشتغال 11 نفر افتتاح شد که فاز دوم این پروژه شامل سوئیت‌های اقامتی در آینده تکمیل می‌شود.

برای هر 2 فاز این پروژه 14 میلیارد تومان هزینه شده و 850 میلیون تومان هم تسهیلات بانکی پرداخت شده است.

افتتاح پرورش ماهی در قفس در خلیج ‌فارس از دیگر پروژه‌هایی بود که امروز در دهه مبارک فجر در استان بوشهر افتتاح شد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه پروژه پرورش ماهی‌ در قفس در دیلم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد شده است اظهار داشت: همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر پروژه پرورش ماهی در خلیج‌فارس در شهرستان دیلم با 4 قفس 125 تنی با ظرفیت یک‌هزار تن تولید ماهی افتتاح شده است.

علی بازدار با بیان اینکه در مرحله نخست 160 هزار قطعه بچه ماهی در این قفس‌ها ذخیره‌سازی شده است گفت: برداشت 100 تن ماهی «سی‌باس» تا فروردین سال آینده پیش بینی شده است.

وی از اجرای این پروژه در مساحت یک هکتار دریایی خبر داد و تصریح کرد: تاکنون 20 میلیارد تومان در این طرح سرمایه گذاری و زمینه اشتغال 15 نفر به صورت مستقیم فراهم شده است.

همچنین عملیات اجرایی طرح ملی اقدام مسکن در دیلم آغاز شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان بوشهر اظهار داشت: عملیات اجرایی طرح ملی اقدام مسکن در دیلم در زمینی به مساحت 13 هزار 280 متر مربع آغاز شد

حیدری بریدی افزود: این طرح شامل 28 بلوک و 162 واحد مسکونی با 50 میلیارد تومان اعتبار آغاز شده است.

انتهای پیام/190/س

کد خبر 86938

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =