آخرین اخبار

پس از عربستان، کویت و عمان هم داروهای ساخت امارات را ممنوع کردند

مقامات بهداشتی در کویت و عمان با صدور دستوری مصرف و خرید و فروش شماری از داروهای ساخته شده توسط یک شرکت اماراتی به دلیل مطابقت نداشتن با استانداردهای جهانی را ممنوع اعلام کردند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: مقامات بهداشتی در کویت و عمان با صدور دستوری مصرف و خرید و فروش شماری از داروهای ساخته شده توسط یک شرکت اماراتی به دلیل مطابقت نداشتن با استانداردهای جهانی را ممنوع اعلام کردند.

وزارت بهداشت عمان با صدور دستوری مصرف و خرید و فروش و حمل و نقل شماری از داروهای ساخته شده توسط شرکت صنایع دارویی " جلفار" را ممنوع اعلام کرد زیرا داروهای یاد شده با معیارهای جهانی مطابقت ندارد.

وزارت خانه مزبور در توئیتی به تمامی مراکز بهداشتی دولتی و خصوصی دستور داد تا داروهای یاد شده را از بازار جمع آوری کرده و استفاده از آنها را ممنوع اعلام کنند.

وزارت بهداشت عمان از بیمارانی که داروهای یاد شده را خریداری کرده اند، خواست از آن استفاده نکرده و به پزشک متخصص به منظور دریافت داروی جایگزین مراجعه کنند.

از سوی دیگر بر پایه همین گزارش، وزارت بهداشت کویت نیز دستور توقف فرآیند توزیع و مصرف داروی "پروفینال " تولید شرکت اماراتی جلفار را صادر کرد زیرا به گفته این وزارت خانه میزان مواد تشکیل دهنده این دارو با معیارهای جهانی همخوانی ندارد.

به نوشته صفحه شخصی سازمان بازرسی کویت در شبکه اجتماعی توئیتر ، موادی در بالای شیشه شربت وجود دارد که حتی با تکان دادن حل نمی شود .

به نوشته روزنامه عکاظ ، موسسه عمومی غذا و دارو در عربستان نیز چند روز پیش دستور جمع آوری شربت پروفینال تولید شده توسط یک شرکت اماراتی را صادر کرد.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 86839

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =