آخرین اخبار

آیا دوربین‌ها برای جریمه خودروها در ساعات تردد ممنوع استثنایی دارند؟ | حبس در انتظار افرادی که پلاک خودروی خود را مخدوش می‌کنند

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا درباره جریمه خودروها توسط دوربین‌ها در ساعات تردد ممنوع شبانه و شایعات مطرح‌شده توضیحاتی داد.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ عین‌الله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا درباره شایعات مطرح‌شده مبنی بر اینکه دوربین‌های کنترل سرعت در شب فقط زمانی اعمال جریمه می‌کنند که سرعت خودرو بالای ۸۰ کیلومتر باشد اظهار کرد: برنامه‌ای که به دوربین‌های کنترل سرعت داده شده متناسب با معابر، بزرگراه ها و آزادراه‌ها است.

وی افزود: اگر شایعاتی مطرح می‌شود، نباید به آنها توجه کنیم. چون دوربین شب و روز و سرما و گرما نمی‌شناسد و بر اساس برنامه ما عمل می‌کند.

سرهنگ جهانی درباره عضو شدن برخی افراد در تاکسی‌های اینترنتی برای سهولت در رفت‌وآمد شخصی خود در زمان اعمال محدودیت‌های تردد شبانه اظهار کرد: براساس تدابیری که اندیشیده شده، تاکسی‌های اینترنتی اجازه تردد در محدودیت‌های شبانه را دارند، اما اگر فردی در این شرایط عضو چنین سامانه‌هایی شود، دیگر این خودروها در لیستی قرار نمی‌گیرند که بتوانند از معافیت‌ها استفاده کنند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا درباره مخدوش کردن پلاک خودروها برای تردد راحت در ساعات تردد ممنوع نیز توضیح داد: این موضوع یک مصوبه خاصی دارد و آن این است که اگر کسی اعداد و ارقام پلاک خودرو را دستکاری یا مخدوش کند، مرتکب جرم شده و تخلف نیست که پلیس راهور جریمه‌ای برای آن در نظر بگیرد. این رانندگان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند و از ۶ ماه تا یک سال حبس برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

سرهنگ جهانی با اشاره به ممنوعیت‌های تردد اعمال شده، گفت: این ممنوعیت‌ها بر اساس مصوبه کمیته امنیتی و انتظامی ستادملی مقابله با کرونا بوده و طبیعتا شامل استان‌ها و بخش‌های خاصی است و برای تمامی کشور نیست، تردد خودروهای غیربومی به ۳ استان گلستان، گیلان و مازندران ممنوع است. همچنین مقرر شده که فرمانداری‌ها دیگر مجوزی صادر نکنند و شب‌ها تردد در تمامی شهرهای کشور از ساعت ۲۱ شب تا ۳ صبح ممنوع است.

کد خبر 86833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =