آخرین اخبار

ایجاد امید در جامعه مشارکت پرشور را رقم می‌زند

سنندج - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در کردستان گفت: مشارکت پرشور در انتخابات، نیازمند ایجاد امید به آینده و ورود افراد متخصص جوان از لحاظ کارکرد فکری به عرصه است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی روز سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران، در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا، مبنی بر راهکارهای افزایش مشارکت در انتخابات پیش‌رو اظهار داشت: منظور از افراد جوان از نظر رهبر معظم انقلاب، افرادی همانند سردار شهید سلیمانی است که کارکرد فکری جوان و فعالی داشت.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان با بیان اینکه این امید آفرینی را دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی و اصحاب رسانه برعهده دارند، تاکید کرد: افرادی که پا به عرصه انتخابات می‌گذارند، از کلی گویی دست برداشته و برای اثبات کارایی خود دیگران را نفی نکنند.

وی یادآور شد: داوطلبان با حرف‌های ایجای که منجر به عمل شود وارد عرصه شوند و بارقه‌های امید در کلام خود را به جامعه منتقل کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی با اشاره به اینکه هر فرد منتخب فارغ از ضعیف یا قوی بودن، انتخاب مردم بوده و قابل احترام بوده است، اضافه کرد: مردم مانند همیشه درپای صندوقهای رای حاضر می شوند و منتخبان هم باید به کار مردم رسیدگی کنند تا از شرایط پیچیده فعلی خارج شویم.

عبور از مرز تخریب و نقد روا نیست

نماینده ولی‌فقیه در کردستان در ادامه با اشاره به اینکه هیچ انسان عاقلی عبور از مرز تخریب و نقد را نمی پذیرد، اظهار داشت: در جمهوری اسلامی شایسته نیست افراد مومن و مسلمانی که متصدی امور هستند، تخریب شوند و این با نقد منصفانه تفاوت دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی با تاکید بر اینکه گاهی نقدهای نرم هم با پاسخ‌های تندی مواجه می شود، افزود: تخریب و توهین چه از طرف نقد شونده و چه از طرف نقد کننده شایسته نیست و همانگونه که رهبرمعظم انقلاب هرگونه توهین به رییس جمهوری و مسوولان را ناروا می دانند همه باید در این زمینه به ایشان تاسی کنند.

وی نقد و تخریب نکردن را همانند جاده دوطرفه ای دانست و اظهار داشت: در مسائل سیاسی شاهد چنین مباحثی هستیم و باید به سمت نقدهای سازنده گام برداریم تا زمینه برای توسعه به خوبی فراهم شود. 

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

کد خبر 85768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =