آخرین اخبار

مازندران دارای ۸۶۰ آب بندان و تالاب است

رامسر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به وجود ۸۶۰ آب بندان و تالاب دست ساز در استان بر لزوم صیانت از این اکوسیستم طبیعی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر حسن خیریانپور عصر سه شنبه در پنجاهمین سالگرد کنوانسیون رامسر و گرامیداشت روز جهانی تالاب‌ها که در هتل رامسر برگزار شد گفت: تالاب‌ها به عنوان یکی از مهمترین مسائل زیست محیطی است.

وی افزود: امروز ۵۰ سال از معاهده کنوانسیون رامسر می‌گذرد و ۱۷۱ کشور جهان در این معاهده عضویت دارند و خرسندی خود را از شهر رامسر به عنوان میزبان این اجلاس اعلام می‌داریم.

وی تصریح کرد: تداوم روند خروجی این اجلاس باید محقق شود و هر چه بیشتر شاهد تحقق شعار کنوانسیون رامسر که پیوند ناگسستنی آب و زندگی است باشیم.

خیریان پور گفت: اهمیت جنگل‌های هیرکانی به عنوان میراث جهانی و دریای خزر با همه زیبایی‌ها و ذخایرش و حدود ۱۶۰ رودخانه منحصر بفرد است.

معاون استاندار افزود: دو تالاب مهم جهانی میانکاله و فریدونکنار با مساحت ۱۰۰ هزار هکتار به عنوان پتانسیل مهم در این بخش بوده و ۸۶۰ آب بندان و تالاب دست ساز داریم که محل حضور پرندگان مهاجر هستند و حیات وحش و موقعیت منحصر به فرد استان مازندران از نظر پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل دارد.

وی با تاکید بر اینکه بر کنوانسیون رامسر تمرکز بیشتری داشته باشیم گفت: کارگروهی به ریاست معاون اول رئیس جمهور و در استان مازندران به ریاست استاندار مازندران تشکیل شد تا با عزم همگانی در تشکل‌های مردم نهاد و زیست محیطی جهت تحقق آن شاهد باشیم.

کد خبر 85766

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =