آخرین اخبار

۷۴۰ عدد سکه تقلبی در شهرستان نمین کشف شد

گروه استان‌ها- رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی نمین از کشف و ضبط ۷۴۰ عدد سکه تقلبی از قاچاقچیان و کلاهبرداران حوزه میراث‌ فرهنگی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  اردبیل، به نقل از میراث فرهنگی استان، روانبخش نایب پاشایی در این زمینه اظهار داشت: این تعداد سکه تقلبی از سوی پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان نمین کشف و ضبط شده که برابر اعلام کارشناسان باستان‌شناسی، فاقد ارزش تاریخی و فرهنگی هستند.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی با تنظیم شکایت‌نامه‌ای پیگیر موضوع شده است، افزود: سکه‌های تقلبی کشف شده به نیت سوء و با قصد کلاهبرداری از روی سکه‌های اصل دوره اسلامی ساخته شده است و سودجویان به دنبال سوء‌استفاده از این سکه‌ها بوده‌اند.

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان نمین با اشاره به نظارت مداوم بر محوطه‌های تاریخی و باستانی، اضافه کرد: تلاش می‌شود تا از هر گونه اقدام غیرقانونی سودجویان و کلاهبرداران در این حوزه جلوگیری بعمل آید که البته برای تحقق این هدف، نیاز به همکاری و مشارکت مردمی احساس می‌شود.

پاشایی افزود: نزدیک به 90 اثر تاریخی تا کنون در شهرستان نمین به ثبت رسیده است که بیشتر آنها را تپه‌هایی مربوط به ادوار باستانی شامل می‌شود.

انتهای‌پیام/131/ش

کد خبر 85757

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =