آخرین اخبار

پردیس سینمایی "سقز" تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

گروه استان‌ها ــ رئیس حوزه هنری کردستان گفت: با افتتاح ۷سالن سینما بهمن و اضافه شدن ۴سالن دیگر به مخاطب اجازه انتخاب داده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  سنندج، امین مرادی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که در این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه سال گذشته تجربه بسیار خوبی در اکران فیلم فجر در استان رقم خورد، اظهار داشت: اگر زحمات اصحاب رسانه نباشد رویدادهای استانی در کشور منعکس نخواهد شد.

وی با بیان اینکه هر اتفاقی برای رسیدن به  موفقیت، باید پیوست رسانه‌ای آن در نظر گرفته شود؛ گفت: کردستان استان فرهنگ و هنر بوده و ما نیز به این شاخصه‌ها، توجه کرده‌ایم.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با ذکر اینکه شیوع بیماری کرونا در طول یک سال اخیر منجر به تعطیلی سینماها شد، افزود: کرونا فرصتی شد تا 4سالن به سینما بهمن سنندج افزوده شود و هر روز شاهد اکران فیلم کودک و فیلم خارجی و ... خواهیم بود.

وی با بیان اینکه داشتن پردیس استاندارد از شاخصه‌های مهم برگزاری جشنواره‌هایی مانند جشنواره فیلم فجر در استان است، خاطر نشان کرد: سال گذشته در شهرستان سقز پردیس 3سالنه کلنگ‌زنی شد و تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

مرادی تصریح کرد: با افتتاح 7سالن سینمابهمن و اضافه شدن 4سالن دیگر به مخاطب اجازه انتخاب داده خواهد شد و روزانه تا 17 فیلم در سینما بهمن سنندج اکران خواهد شد.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با تأکید بر اینکه هراندازه برای فرهنگ و هنر هزینه کنیم، باز هم کم است، یادآور شد: خوشبختانه نگاه دستگاه‌های فرهنگی استان، نگاه مالی نیست و برای اولین بار است که در شهرستانی غیر از مرکز استان، فیلم‌های جشنواره فجر اکران خواهد شد.

انتهای پیام/487/س

کد خبر 85755

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =