آخرین اخبار

ابراهیم طاهریان با عبدالله عبدالله در کابل دیدار کرد

کابل - ایرنا - نماینده ویژه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان در رابطه به روند صلح افغانستان با رئیس شورای عالی مصالحه ملی این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر شورای عالی مصالحه ملی افغانستان اعلام کرد که محمدابراهیم طاهریان امروز سه شنبه با عبدالله عبدالله دیدار و با او در باره  سفر هیأت طالبان به جمهوری اسلامی ایران و مسائلی که در این سفر در باره آنها گفت وگو شده است، تبادل نظر کرد.

طاهریان گفته است که از طرف جمهوری اسلامی به طالبان گفته شده است که قضیه افغانستان راه حل نظامی ندارد و باید مشکل کشور از طریق مذاکره و تشکیل یک حکومت فراگیر و همه شمول برای مردم افغانستان حل شود.

عبدالله عبدلله نیز باقدردانی از موضع‌گیری اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال مذاکرات صلح افغانستان و بحث‌های مربوط به این کشور، بر اجماع‌ منطقه‌ای و بین‌المللی، به ویژه نقش جمهوری اسلامی ایران در تأمین صلح تأکید کرد.

دو طرف در این نشست همچنان در باره‌ اوضاع سیاسی این کشور، مذاکرات دوحه و نقش جمهوری اسلامی ایران در تأمین صلح در افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

طی چند روز گذشته یک هیأت از دفتر سیاسی گروه طالبان به تهران سفر کرده و با مقامات جمهوری اسلامی ایران از جمله دبیر شورای امنیت ملی و وزیر خارجه ایران دیدار و با آنها در باره روند صلح افغانستان بحث و تبادل نظر کرد.

کد خبر 85742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =