آخرین اخبار

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: حادثه احتمالی زمین لرزه در تهران ۲ میلیون نفر را مستقیم و ۸ میلیون نفر را غیرمستقیم تحت تأثیر قرار خواهد داد.

فارس نوشت: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: حادثه احتمالی زمین لرزه در تهران ۲ میلیون نفر را مستقیم و ۸ میلیون نفر را غیرمستقیم تحت تأثیر قرار خواهد داد.

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور صبح امروز در آئین افتتاح پروژه‌های شهرستان ری، اظهار کرد: حوادث واقعیتی هستند که همواره روبرو هستیم و کشور ما نیز حادثه است و از ۴۵ حادثه در دنیا حدود ۳۵ حادثه در کشور ما اتقاق افتاده یا می‌افتد.

وی با اشاره به مرکز جمعیتی بزرگ تهران که ری نیز به آن متصل است، گفت: گسل ری از این منطقه عبور می‌کند که باید توجه ویژه در این منطقه برای حوادث احتمالی داشته باشیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه هر گسلی از تهران که فعال شود ۱۰۰ درصد جمعیت تحت تأثیر آن قرار می‌گیرد، تصریح کرد: با وقوع احتمالی زلزله در تهران ۲ میلیون نفر تحت تأثیر مستقیم و ۸ میلیون نفر جمعیت ساکن منطقه تحت تأثیر غیرمستقیم خواهد بود.

نجار با بیان اینکه از وقوع زلزله نمی‌توان پیشگیری کرد، افزود: تمهیدات لازم می‌توان میزان بار خسارت را کاهش داد.

وی با تأکید بر نظارت اصولی بر ساخت‌وسازها و آئین‌نامه، خاطرنشان کرد: برای کاهش میزان خسارات، مهندسان ناظر باید نظارت دقیق داشته باشند و از مصالح استاندارد استفاده کنند.

کد خبر 85649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =