آخرین اخبار

صدور دستور تخلیه کامل شهرهای ساحلی شرق و جنوب شرقی استرالیا

مسئولان استرالیایی به دلیل نزدیک شدن آتش به سواحل شرقی این کشور و محاصره مناطق مسکونی، دستور تخلیه چندین شهر و منطقه را صادر کردند.

تداوم آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌ها و مراتع استرالیا و پیشروی آن به سمت سواحل شرقی این کشور از روز چهارشنبه، مسئولان استرالیایی را وادار به صدور دستور تخلیه این مناطق کرد.

به گزارش تلکسیران و نوشته خبرگزاری «رویترز»، ده‌ها هزار گردشگر و مسافری که برای گذراندن تعطیلات تابستانی به ایالت‌های «نیو ساوث ولز» و «ویکتوریا» در شرق و جنوب شرقی استرالیا رفته بودند، اکنون در حال تخلیه این مناطق هستند.

بر این اساس، کشتی‌ها و بالگردهای ارتش استرالیا نیز کار نجات افرادی را که در شهرهای ساحلی مانند «ایست گیپلسند» در محاصره آتش گرفتار شده‌اند، آغاز کرده و گفته می‌شود نیروی دریایی این کشور فقط ۲۴ ساعت برای نجات این افراد زمان دارد زیرا آتش با سرعت در حال نزدیک شدن به سواحل است.

به نوشته رویترز، بیش از ۵۰ هزار نفر در حال حاضر در دو ایالت مذکور بدون انرژی برق و در برخی شهرهای کوچک حتی بدون دسترسی به آب شُرب هستند.

مسئولان استرالیا نیز از روز گذشته به دلیل نزدیک شدن آتش به چندین شهر و منطقه در نزدیکی سواحل جنوب شرقی این کشور، دستور تخلیه کامل آنها را صادر کرده‌اند.

شدت آتش در برخی مناطق محاصره شده به قدری زیاد است که آسمان تمام شهر به رنگ قرمز درآمده و ساکنان آن از بارش «خاکسترهای داغ» و شنیده شدن صدای مهیب و غرش‌مانند پیشروی آتش خبر می‌دهند.

به نوشته رویترز، از زمان آغاز آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های استرالیا از چند ماه پیش در پی خشکسالی سه ساله در بخش‌های بزرگی از این کشور، ۱۲ نفر از جمله سه آتش‌نشان داوطلب کشته شده و حداقل ۴ میلیون هکتار از اراضی این کشور سوخته است.

فارس

کد خبر 8464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =