آخرین اخبار

فیسبوک محتوای سیاسی را محدود می‌کند

شرکت رسانه اجتماعی فیسبوک که در جریان رقابت های انتخاباتی آمریکا به سانسور آزادی بیان ودیدگاه های سیاسی متهم شده است، اعلام کرد که محتوای سیاسی در این پیام رسان را محدود می‌کند.

آفتاب‌نیوز :

تارنمای آمریکایی آکسیوس به نقل از مارک زاکربرگ مدیر عامل این شرکت از کاهش استفاده کاربران گروه های سیاسی از این پیام رسان و محدود کردن دسترسی کاربران به چنین محتواهایی خبر داد.

زاکربرگ گفت شرکت متبوعش از توصیه به کاربران برای محلق شدن به گروه های سیاسی و مدنی خودداری خواهد کرد.

زاکربرگ از پاسخ به این سئوال که چگونه محتوای سیاسی را در این پیام رسان اجتماعی کاهش خواهد داد خودداری کرد.

وی گفت که کاربران نمی خواهند مسائل سیاسی و درگیری های سیاسی استفاده آنها از این اپلیکیشن تحت تاثیر قرار دهد.

در ماه های اخیر، این شرکت با اتهامات فزاینده از سوی محافظه کارران در سانسور عمدی آزادی بیان مواجه بوده است. این اتهامات به دنبال سانسور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از حمله به کنگره تشدید شد.

با این حال به نظر نمی رسد حتی این اقدام فیسبوک در جلوگیری از استفاده ترامپ از این پیام رسان ، منتقدان این شرکت را راضی کرده باشد.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، فیسبوک به طور موقت تبلیغات سیاسی با استفاده از این پیام رسان را متوقف کرد و دلیل آن را «جلوگیری از اطلاعات غلط» عنوان کرد و وعده داد این محدودیت تمدید نخواهد شد. این اقدام باعث شد بسیاری این رسانه را به جانبداری متهم کنند.

فیسبوک ۱۱ نوامبر یعنی بعد از انتخابات ۲۰۲۰ ممنوعیت تبلیغات سیاسی را همزمان با توئیت های ترامپ درباره تقلب در انتخابات تمدید کرد.

این اقدام از سوی برخی از چهره ها به دلیل تضعیف آزادی بیان و سرکوب دیدگاه ها مورد انتقاد قرار گرفته است. این شرکت در عین حال به سانسور اطلاعات مخرب علیه جو بایدن رئیس جمهوری جدیدآمریکا و تعدیل تبلیغات سیاسی ترامپ متهم شده است.

کد خبر 84606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =