بارش باران از امشب ایلام را در بر می‌گیرد

ایلام - ایرنا - کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: ناپایداری های جوی از امشب هوای استان را تحت تاثیر بارش های خود قرار می دهد.

ساسان رستمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بارش ها طی ساعاتی از پنجشنبه شروع می شود اما از عصر جمعه بارش ها تقویت می یابد و روز شنبه از استان خارج می شود.

وی با بیان اینکه ریزش ها در نیمه شمالی و شرقی بیشتر است، افزود: این سامانه ریزشی با وزش باد شدید، بارش باران، رعد و برق، صاعقه، بارش برف در ارتفاعات و احتمال شکل گیری گرد و غبار محلی در نوار مرزی همراه است.

رستمی یادآور شد: بارش ها به صورت نقطه ای ، مقطعی و پراکنده است که احتمال آبگرفتگی معابر، کاهش دید افقی، سیلابی شدن مسیل ها و کاهش نسبی دما وجود دارد.

وی اضافه کرد: باتوجه به وزش باد شدید احتمال آسیب دیدن تاسیسات زیرساختی شهری و روستایی دور از ذهن نیست و دامداران و کوهنوردان نیز به علت وقوع صاعقه از حضور در ارتفاعات خودداری کنند.

از ابتدای سال آبی جاری شهرستان های آبدانان با ۳۲۰ میلیمتر بیشترین و مهران با ۱۵۳ میلیمتر کمترین دریافت نزولات جوی را داشته اند و مقدار بارش ها در ایلام هم ۲۲۱ میلیمتر بوده است.

کد خبر 84586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =