آخرین اخبار

خبرگزاری رسمی کره شمالی وزیر دفاع ژاپن را به خاطر اظهارات اخیرش درباره رژه نظامی که اخیرا در پیونگ‌یانگ برگزار شده بود قویا محکوم کرد و گفت، توکیو فقط آشوب و هیاهو به پا می‌کند و خصومت و دشمنی علیه کره شمالی را تحریک می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کره شمالی اواسط ژانویه یک رژه نظامی بزرگ در مرکز پیونگ‌یانگ برگزار کرد و یک موشک بالستیک جدید که از زیر دریایی پرتاب می‌شود و دیگر تسلیحات نظامی را به نمایش گذاشت.

"نوبو کیشی"، وزیر دفاع ژاپن اخیرا گفت: توکیو در تلاش است تا اطلاعات مربوط به تسلیحات رونمایی شده در جریان این رژه را جمع‌آوری و تحلیل کند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA در گزارشی اعلام کرد: اخیرا وزیر دفاع ژاپن گفت توکیو نهایت تلاش خود را در جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات مربوط به اقدامات نظامی کره شمالی انجام می‌دهد. این چیزی نیست جز فریاد و هیاهوی آنهایی که از قدرت نظامی بی‌همتای کره شمالی که به سرعت در حال توسعه است، می‌ترسند.  

در ادامه این گزارش آمده است: ژاپن که به اقدامات شرورانه علیه کره شمالی متوسل شده است، در تمام طول سال با ماهواره و دیگر ابزارهای اطلاعاتی از کره شمالی جاسوسی می‌کند و مجددا یک آشوب و بلا به پا کرده و خصومت و دشمنی علیه کره شمالی را تحریک می‌کند. مشخص است که این انگیزه باطنی ژاپن است.

این خبرگزاری افزود: مرتجعین ژاپنی و سایر مخربان صلح چنین اظهارات مزخرفی را به خاطر نگرانی از تلاش‌های پیونگ‌یانگ برای تقویت توانایی‌های دفاعی خود به منظور دفاع از تمامیت ارضی، حق حاکمیت و حق وجود و توسعه کره شمالی مطرح می‌کنند.

خبرگزاری کره شمالی تصریح کرد: به ژاپن توصیه می‌شود که با روند زمانه روبرو شود و رفتارش را اصلاح کند.

کره شمالی با حساسیت بسیار زیادی به تلاش‌های خارجی برای نظارت بر نشانه‌های یک رژه نظامی واکنش نشان داده است.

انتهای پیام

کد خبر 84425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =