آخرین اخبار

صحبت درباره مسائل زناشویی با دیگران چه عواقبی دارد؟

صحبت کردن افراد در مورد مسائل جنسی و زناشویی خود با دیگران، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای مثال بسیاری از افراد در رابطه جنسی خود مشکلات مختلفی دارند و نمی‌دانند که برای حل آن باید چه‌کاری انجام دهند.

هنرزندگی: صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران یکی از رفتارهایی است که انجام آن توسط هریک از زوجین می‌تواند منجر به آسیب‌های بیشتری شود. به همین منظور بسیاری از متخصصان به زن و شوهرها توصیه می‌کنند که در مورد مسائل زناشویی خود با دیگران صحبت نکنند، چرا که هیچ کس در شرایطی که حریم شخصی اش خدشه دار شود، احساس امنیت نمی‌کنند. بهترین راه برای حل مشکلات جنسی و زناشویی، کمک گرفتن از یک متخصص است. اگر این رفتار برای شما و همسرتان دردسرساز شده، ما در ادامه این مقاله به توضیحات بیشتری در این زمینه پرداخته‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برای شما مفید باشد. در جلسات مشاوره خانواده نیز می‌توانید چنین مسائلی را مطرح نمایید. 

صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران : چرا این کار را می‌کنند؟

صحبت کردن افراد در مورد مسائل جنسی و زناشویی خود با دیگران، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای مثال بسیاری از افراد در رابطه جنسی خود مشکلات مختلفی دارند و نمی‌دانند که برای حل آن باید چه‌کاری انجام دهند. به همین خاطر ممکن است با خانواده یا دوستان این موضوعات را مطرح کنند تا بنا بر تجربیات دیگران مشکل خود را حل کنند. گرچه این راه‌حل اصلاً مناسب بنظر نمی‌آید، زیرا نه تنها با این کار به حریم شخصی زندگی خود صدمه وارد می‌کنید، بلکه ممکن است که راه‌حل‌های غیر تخصصی از افراد دریافت کنید که عمل کردن به آن‌ها بیش از کمک به رابطه، باعث آسیب دیدن آن می‌شود.

برای حل مشکلات جنسی خود لازم است که به یک متخصص مراجعه کنید. مراجعه به روانشناس و دریافت خدمات مشاوره جنسی در این زمینه کمک بسیاری به شما خواهد کرد. علاوه بر این برخی از افراد به دلیل احساس صمیمیتی که با دوستان و یا برخی از افراد خانواده خود دارند این کار را انجام داده و به آن عادت می‌کنند بدون آنکه اصلاً به تبعات و مشکلات آن فکر نمایند.
 

حرف زدن درباره رابطه جنسی با دیگران چه تبعاتی دارد؟

برای مثال مسأله خجالت زنان از رابطه جنسی با شوهران را در نظر بگیرید، با چه کسی می‌شود راجع به آن حرف زد؟ رابطه جنسی شما و همسرتان خصوصی‌ترین جنبه زندگی مشترکتان محسوب می‌شود. در رابطه جنسی باید بتوانید آزادانه خصوصی‌ترین امیال و نیازهای خود را با یکدیگر در میان بگذارید. برای اینکه هردوی شما در این زمینه موفق باشید باید اعتمادی پایدار میان شما شکل گرفته باشد. هنگامی که این مسائل را با فرد دیگری در میان می‌گذارید احترام به حریم خصوصی همسرتان را نادیده گرفته و در نتیجه این اعتماد را می‌شکنید.

در صورتی که یکی از زوجین از صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران باخبر شود، دیگر نمی‌تواند با احساس اعتماد و امنیت کامل، نیازها، احساسات و خواسته‌های خود را مطرح نماید. در نتیجه شما با این کار به طور غیر مستقیم به کیفیت رابطه جنسی خود نیز صدمه خواهید زد. زیرا در این شرایط همسرتان با نگرانی در مورد فاش شدن مسائل خصوصی‌اش وارد رابطه شده و مسلما نمی‌تواند رابطه‌ای آزادانه و لذت‌بخش را با شما تجربه کند.
 

صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران : کدام دیگران؟ 

به طور کلی صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران به دلیل تبعاتی که دارد اصلاً توصیه نمی‌شود. تنها کسی که باید در مورد علائق، نیازها و نحوه رابطه جنسی با او صحبت کنید خودِ همسرتان است. به همین خاطر باید خجالت را کنار بگذارید و نارضایتی و خواسته‌های خود را در فضایی صمیمانه آن را با همسرتان مطرح کنید. توجه داشته باشید که نحوه‌ای که شما با همسرتان در مورد مسائل جنسی صحبت می‌کنید در واکنش او تأثیر بسزایی خواهد داشت. اگر از مسئله‌ای نارضایتی دارید هرگز از تحقیر و سرزنش استفاده نکنید. زیرا این کار به عزت‌نفس او آسیب زیادی وارد خواهد کرد.

اگر مشکلاتی در رابطه جنسی خود دارید که با گفت وگو قادر به حل کردن آن‌ها نیستید، ممکن است اختلالی در عملکرد جنسی شما و همسرتان وجود داشته باشد که به مداخلات حرفه‌ای نیاز داشته باشد.

پس بهتر است اختلالات جنسی را بشناسید و برای دریافت تشخیص و درمان مناسب به یک درمانگر و مشاور جنسی مراجعه کنید.

کد خبر 84385

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =