آخرین اخبار

احتمال قطع برق در شهرهای جنوبی ایلام

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: اگر مردم مصرف گاز و برق را مدیریت نکنند، احتمال اعمال قطع برق در ۴ شهرستان حوزه جنوبی استان وجود دارد.

به گزارش  ایرنا، هادی شیرخانی اظهار کرد: با توجه به افزایش شدید مصرف انرژی برق و گاز در استان و همچنین محدودیت‌های تولید در کشور، در صورت عدم رعایت الگوی مصرف، ۴ شهرستان دهلران، مهران، دره‌شهر و آبدانان در فهرست قطع احتمالی قرار خواهند ‌گرفت.

وی از مشترکان خواست تا با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی مصرف برق و گاز و کاهش حداقل یک تا ۲ درجه از دمای منازل و محل کار خود، از خاموشی‌های احتمالی جلوگیری کنند.

مدیرعامل شرکت‌ توزیع نیروی برق استان ایلام یادآور شد: امسال علاوه بر سرمای زمستانی، شیوع ویروس کرونا در جامعه و باور مردم به اینکه جریان هوا در خانه و مکان‌های سربسته باعث کاهش آلودگی به این ویروس می‌شود موجب افزایش مصرف همزمان گاز و برق شده است.

شیرخانی با بیان اینکه افزایش مصرف گاز و کاهش فشار آن در فصل زمستان تامین سوخت گاز نیروگاه‌ها را با مشکل مواجه کرده و به همین دلیل هم توان تولید برق با کاهش مواجه شده است گفت: افزایش همزمان مصرف برق هم در این وضعیت فشار زیادی به شبکه برق و گاز وارد کرده است.

استان ایلام با دارا بودن ۱۲ شهرستان و جمعیتی بالغ بر ۵۸۰ هزار نفر، بیش از ۲۲۰ هزار مشترک برق دارد.

کد خبر 84346

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =