آخرین اخبار

اظهارات مهم ربیعی درباره قیمت دلار، منابع ارزی خارج از کشور و ...

سخنگوی دولت گفت: با شکست جنگ اقتصادی ترامپ، مناسبات اقتصادی ایران در حال ورود به مرحله «پساتحریم» است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی ربیعی سخنگوی دولت امروز در نشست خبری، گفت: رشد ارزش افزوده تمام گروه های اقتصادی در فصل دوم امسال مثبت شده و اهمیت بازارهای اقتصادی ایجاب می کند که آرامش لازم در این فضا فراهم باشد و دولت از همه می خواهد که در این جهت حرکت کنند.

وی بیان کرد: تدبیر ما در عرصه سیاست خارجی علیرغم تمام فشارهای آمریکا باعث عدم موفقیت دولت قبلی آمریکا شد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه ما این روزها به دنبال تقویت شرکت های دانش بنیان هستیم، تصریح کرد: تلاش دولت، کاهش قیمت ارز و رساندن ارز به قیمت واقعی است و همچنین ایجاد گشایش در ورود منابع ارزی به کشور و افزایش تولید داخلی جزو دیگر برنامه های اصلی دولت است.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از مهر بخوانید؛ 

* با شکست جنگ اقتصادی، ترامپ، نگاه طرف های تجاری ایران تغییر یافته است  و مناسبات اقتصادی کشور در حال ورود به مرحله پساتحریم است. همه باید کمک کنند تا بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست هایی که بانک مرکزی اعمال می کند، مدیریت شود و به تعادل برسد.

*آنچه ما امروز نیاز داریم، ایستادن همه جناح ها، نهادها و جامعه در حمایت از دولت در خط مقدم از این تحریم شکنی است. در این شرایط دولت در صف مقدم احقاق حقوق ملت ایستاده است و باید این را تقویت کنیم و هر گونه نشان دادن عدم انسجام در داخل باعث تداوم تحریم و ایجاد دو دستگی در جامعه خواهد بود.

ادامه دارد

کد خبر 84061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =