آخرین اخبار

معرفی معتبرترین تست های افسردگی

تست افسردگی انواع متفاوتی از افسردگی وجود دارد . در حالی که برخی از علائم آنها مشترک است ، اما تفاوت های اساسی نیز دارند.تست افسردگی می تواند در تعیین اختلال افسردگی به شما کمک کند. مشاوران، روانپزشکان و روانشناسان ممکن است از انواع تست افسردگی به عنوان بخشی از ارزیابی یا معالجه خود استفاده کنند.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، افسردگی بیماری بسیار شایع عصر ماست و در تمامی جهان روندی فزاینده دارد. این در حالی است که حدود نیمی از مبتلایان به افسردگی یا از بیماری خود بی خبرند یا بیماری آن ها چیزی دیگر تشخیص داده شده است.

افسردگی یک بیماری اختصاصی نیست بلکه در تمام سنین و همه نژادها، هم در زنان و هم در مردان ظاهر می شود. افسردگی بیماری ساده ای نیست بلکه انواع گوناگون دارد به طوری که در بعضی افراد به صورت هایی ظاهر می شود که ما عموماً آن ها را افسردگی نمی شناسیم. افسردگی پس از آنکه درمان شد غالباً باز می گردد.

افسردگی مسائل گوناگونی به همراه دارد. غیر از مسائل پزشکی و اندوه که بسیار شایع است، فرد مبتلا به افسردگی خود را در کار ها مورد تبعیض و از نظر اجتماعی مطرود و حتی منفور خانواده خودش می بیند. گاهی انزوای همراه افسردگی، بیمارانی را که وضعی درمان پذیر دارند به دوری از مردم یا به سوی مرگ سوق می دهد. درباره افسردگی خبر های خوشی نیز وجود دارد:بیشتر انواع افسردگی قابل درمان اند.

Depression که غالباً افسردگی بالینی، اختلالات خلق و خوی یا اختلالات عاطفی نامیده می شود، بیمار را دچار آشفتگی اندیشه، آشفتگی عاطفی، تغییر رفتار و بیماری های جسمانی می کند.

افسردگی بالینی، از دیدگاه عملکرد های اجتماعی بیش از دیگر بیماری های مزمن، بیمار را ناتوان می کند. افسردگی کبیر بیش از بیماری های مزمن ششی، التهاب مفصل و دیابت، ناتوان کننده است. افسردگی یک نشانگان (Syndrom) یعنی مجموعه ای از علامات مرضی (Symptoms) مختلف است.

برخی از علائم شایع افسردگی عبارتند از:

علائم افسردگی به شما در شناخت بهتر افسردگی کمک می کند.

 • احساس عمیق غم و اندوه
 • احساس تاریکی و ناامیدی در زندگی
 • احساس بی ارزشی نسبت به خود و زندگی
 • تغییرات اشتها
 • تغییر خواب
 • کمبود انرژی
 • عدم توانایی تمرکز
 • اختلال در انجام فعالیت های روزمره
 • عدم علاقه به چیزهایی که قبلاً از آنها لذت می برید
 • منزوی شدن
 • فکر کردن و نگران بودن در باره مردن

افسردگی افراد مختلف را تحت تأثیر قرار می دهد و شما ممکن است فقط برخی از این علائم را داشته باشید. همچنین ممکن است علائم دیگری نیز داشته باشید که در اینجا ذکر نشده است . به خاطر داشته باشید که طبیعی است برخی از این علائم را هر از گاهی داشته باشید و افسرده نباشید .

اما اگر این علائم شروع به تأثیرگذاری بر زندگی روزانه شما کنند ، ممکن است نتیجه افسردگی باشد . می توانید ابتدا یک تست معتبر را در خانه انجام دهید ، اما رفتن به مشاور را فراموش نکنید.

تست افسردگی انواع متفاوتی از افسردگی وجود دارد . در حالی که برخی از علائم آنها مشترک است ، اما تفاوت های اساسی نیز دارند.تست افسردگی می تواند در تعیین اختلال افسردگی به شما کمک کند. مشاوران، روانپزشکان و روانشناسان ممکن است از انواع تست افسردگی به عنوان بخشی از ارزیابی یا معالجه خود استفاده کنند.

یک تست افسردگی اغلب منجر به نمره عددی می شوند. این نمره اطلاعات ارائه دهنده خدمات درمانی روانی را در مورد افسردگی فرد ارائه می دهد . آزمایش های بسیاری وجود دارد که ممکن است برای ارزیابی افسردگی استفاده شود. در اینجا برخی از متداول ترین موارد معرفی شده است.

چند تست افسردگی معتبر

تست افسردگی افسردگی بک (BDI-II)

تست افسردگی بک توسط آرون بک ، یک روانپزشک ایجاد شده است که وی پدر درمان شناختی است .

نسخه فعلی این آزمون ، BDI-II ، برای افراد 13 سال به بالا مناسب است . این تست افسردگی شامل ۲۱ سوال است که هر کدام در مقیاس 0 تا 3 نمره می گیرند. نمرات کل بالاتر نشان دهنده علائم شدیدتر افسردگی است.

تست افسردگی زونگ (SDS)

خود ارزیابی زونگ شدت افسردگی فرد را ارزیابی می کند. این تست یک تست افسردگی معتبر در دنیا است که شامل ۲۰ مورد است که جنبه های روانی ، جسمی و عاطفی افسردگی را کشف می کند .

تست افسردگی اساسی (MDI)

این تست افسردگی معتبر شامل ۱۰ ماده است که علائم افراد را در دو هفته و تجربه های خاص آنها را بررسی می کند ، سپس موارد مورد نظر به ثمر می رسند و نمره نشان دهنده شدت افسردگی (از عدم افسردگی تا شدید) است.

پرسشنامه افسردگی رم (RDI)تست افسردگی

رم از ۲۵ مورد تشکیل شده است که از عباراتی که معمولاً توسط افراد افسرده استفاده می شود برای توصیف ناراحتی خود استفاده می کند.

تست افسردگی همیلتون (HRSD)

تست افسردگی همیلتون برای افسردگی یک پرسشنامه چند موردی است که برای شناسایی افسردگی و ارزیابی آن استفاده می شود. این تست افسردگی معتبر برای بزرگسالان طراحی شده است و با ارزیابی روحیه ، احساس گناه ، ایده خودکشی ، اضطراب ، بی خوابی ، کاهش وزن و علائم جسمی ، میزان شدت افسردگی فرد را ارزیابی می کند.

تست افسردگی کودکان (CDI)

پرسشنامه افسردگی کودکان ، علائم عاطفی ، شناختی و رفتاری افسردگی را در کودکان بین ۷ تا ۱۷ ساله می سنجد.

چرا شما برای تست افسردگی نیز بهتر است به روانشناس مراجعه کنید ؟

در حالی که این تست ها می تواند برای تشخیص و درمان افسردگی بسیار مفید باشد ، اما اشکالاتی نیز دارد . داده های گزارش براساس پاسخ های شخصی به سوالات است . توسط کسی که پرسشنامه را تکمیل می کند . او می تواند نمرات را به راحتی اغراق یا به حداقل برساند. شخصی که از علائم خود خجالت زده است ، ممکن است آن ها را به حداقل برساند .

به طور مشابه ، شخصی که فکر می کند هر چقدر حالش را وخیم تر نشان دهد ، توجه بیشتری به او می شود ، رنج خود را دست کم نمی گیرد ، ممکن است اغراق کند که چه سختی را تجربه می کند.مکانی که در آن تست انجام می شود ، نیز می تواند بر جوابها تأثیر بگذارد.

اگر به فرد پرسشنامه ای داده شود تا در یک اتاق شلوغ تکمیل کند یا از او خواسته شود فرم را به یک منشی تحویل دهد ، که شخص احساس کند کسی از احساسات وی باخبر می شود ، جوابها ممکن است متفاوت از این باشد که آزمایش به صورت خصوصی و فقط با حضور روانشناس انجام شود.

همچنین شما شاید به تنهایی و در خانه نتوانید تست را انجام دهید . زیرا بسیاری از افرادی که افسردگی شدید دارند ، نسبت به علائم خود ، دید واقع بینانه ندارند و نمی توانند پاسخ های دقیقی به آن بدهند . اگر شما یک تست افسردگی را انجام داده اید و نمرات نشان می دهد ممکن است دچار افسردگی شوید ، یک متخصص می خواهد در مورد پاسخ های شما با شما مصاحبه کند و سؤال های بیشتری را مطرح کند تا به یک تشخیص واضح برسد . حتی ممکن است آن تست ها را با حضور خودش با شما پر کند .

تست افسردگی NEO

ارزیابی NEO-PI ابزاری برای تست روان سنجی است که در سراسر جهان برای تست شخصیت کلی و ارزیابی های قبل از استخدام به عنوان بخشی از فرایند استخدام مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می تواند برای کمک به درک این موضوع که مسیرهای شغلی بالقوه به بهترین وجه برای کسی مناسب است ، مورد استفاده قرار گیرد و بتواند ویژگیهای شخصیتی افراد و بزرگسالان را به طور دقیق ارزیابی کند. علاوه بر این موارد در تست افسردگی نیز از آن استفاده می شود . چرا که شناخت شخصیت به شناخت افسردگی و دلایل آن و راهکارهای درمانی کمک می کند .

تست افسردگی NEO ، پنج حوزه مختلف شخصیت را بررسی می کند تا یک ارزیابی دقیق از شخصیت داشته باشد . از زمان شروع اولیه فعالیت در دنیای روانشناسی ، تست افسردگی NEO به عنوان یک ابزار تشخیصی شخصیت انسان ها معرفی شده است.

در اواسط دهه 1970 ، روانشناسان سعی در شناسایی صفات گسترده موجود در بین همه افراد داشتند . تا سال 1978 ، تنها سه صفت را که احساس می کردند در بین همه انسان ها سازگار هستند ، شناسایی کردند . دو مورد اول عصبی بودن (N) و برونگرایی (E) بود. تجزیه و تحلیل های بعدی باعث شد آنها نتیجه سوم را بگیرند ، که آن را باز بودن (O) می نامیدند.عصبی-برونگرایی-باز بودن (NEO-I) یک الگوی شخصیتی ثابت برای شروع کار روانشناسان در آن زمان شد .

در دهه ی بعدی ، دو مشخصه ی دیگر نیز شناخته شد ، که موافقت (A) و وجدان (C) بودند.این دو صفت سپس به الگوی قبلی اضافه شدند و روانشناسان به جای اینکه آن را NEOAC بنامند ، آن را به NEO تغییر نام دادند. در اواخر دهه 1990 ، تحقیقات مقدماتی نشان داد که این آزمایش در کودکانی که ده سال دارند می تواند با موفقیت مورد استفاده قرار گیرد . شناخت شخصیت کودکان در سنین پایین می تواند نوعی تست افسردگی باشد که از آن جلوگیری کند . چون این سنین ، مستعد شروع افسردگی است .

تست افسردگی NEO شامل چه مواردی است ؟

دو نوع تست در NEO PI-3 وجود دارد. اولین تست خود گزارش (فرم S) و سپس یک آزمایش ثانویه است که توسط یک ناظر (فرم R) انجام می شود. هر دو شکل دارای 240 توصیفی از رفتار هستند که از شرکت کنندگان خواسته می شود ، براساس میزان رضایت یا مخالفت با موردی که ارائه شده است ، از ۱ تا ۵ نمره بدهند .

نسخه کامل این آزمایش حدود 30 تا 40 دقیقه طول می کشد ، NEO-FFI که نسخه خلاصه شده ی NEO است حدود 15 دقیقه طول می کشد. هر دو تست به صورت کاغذ در دسترس هستند یا می توانند به صورت آنلاین انجام شوند. و یک تست افسردگی معتبر در سراسر دنیاست که در موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرند .

کد خبر 83907

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =