آخرین اخبار

نشانه های آماده بودن مردان برای ازدواج

اگر می‌خواهید بدانید شریک عاطفی‌تان چقدر به شما پایبندی احساسی دارد، ببینید چقدر برای شاد کردن‌تان تلاش می‌کند. او از هر فرصتی برای خوشحال کردن شما استفاده کرده و می‌خواهد از بهانه‌های کوچک هم برای شما خنده و لحظات شاد بسازد. او برای شما ارزش قائل است و روزهایی مانند سالگرد، ولنتاین و ... را به هیچ وجه فراموش نمی‌کند.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، افرادی که میخواهند ازدواج کنند، کارهای زیادی برای انجام دادن دارند. مثل خرید لباس، وسایل زندگی، جهیزیه، تعیین مکان عروسی و… اما این نکته را به خاطر بسپارید هر چند این موارد هم بسیار جذاب هستند اما آمادگی برای ازدواج تنها به آنها محدود نیست. بلکه مهمتر از اینها آمادگی ازدواج از نظر روانشناختی است. در واقع شما باید خودتان را برای مسئولیت های مربوط به سالیان سال زندگی مشترک آماده کنید. به همین منظور، بهترین کار این است انتخاب معیار های ازدواج را هم مثل یک امتحان یا آزمون در نظر بگیرید. شما هرگز بدون مطالعه و آمادگی قبلی در یک آزمون موفق نخواهید شد. آمادگی های لازم برای ازدواج هم همین قدر اهمیت دارند و بدون آنها زندگی مشترک، برایتان سخت خواهد شد. پس با چشم بسته ازدواج نکنید.در ادامه مقاله نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج را بررسی خواهیم کرد. مشاوره ازدواج به شما کمک می کند تا دیدگاه جامع تری نسبت به این موضوع به دست آورید.

1. نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج | عمل گرایی

اولین مشخصه ی آمادگی برای ازدواج در مردان که باید در نظر گرفت عملگرا بودن اوست. مردان آماده ی ازدواج مردانی فعال هستند. این مردان در هیچ کدام از موضوعات مرتبط با ازدواج تظاهر نمی کنند بلکه آن ها تمام جنبه های مقدماتی ازدواج را در ذهن خود پرورانده اند و به مرحله ی فعلیت رسانده اند. خوب مسلم است که چنین مردی کم پیدا می شود اما تلاش هر دو طرف قبل از ازدواج برای رسیدن به این مرحله لازم و سودمند است. از فرصت رابطه ی عاطفی قبل از ازدواج نهایت استفاده را ببرید و برای فعلیت دادن به شرایط مقدماتی ازدواج به یکدیگر کمک کنید.

فال حافظ آنلاین / روش صحیح گرفتن فال حافظآخرین وضعیت بحران کرونا در ایران

نشانه های بی علاقه بودن به همسر

2. مردان آماده ازدواج حداقل های مالی را دارند

این دسته از مردان قبل از ازدواج در رابطه با مسائلی از قبیل خرید ماشین، خانه، پس انداز و... صحبت می کنند. اصولا مردان با به اشتراک گذاشتن اطلاعات اقتصادی خود سعی در جلب اطمینان شما دارند. از جهتی یکی از ملزمات ازدواج، اعتماد و اطمینان زوجین نسبت به یکدیگر است. بنابراین داشتن حداقل های اقتصادی برای مرد و محرم دانستن شما در این رابطه از نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج با شما است. با این حال برخی زنان برای انتخاب همسر تنها مسائل مادی را در نظر می گیرند، از این رو ترس مردان نسبت به ابراز تمامی اطلاعات مالی شان بیشتر از پیش خواهد شد. پس شما در این برهه می توانید دیگر ملاک های آمادگی را مد نظر قرار دهید.

3. محدوده ی رابطه عاطفی قبل از ازدواج

هرچقدر محیط فیزیکی رابطه عاطفی قبل ازدواج بزرگ تر باشد شریکتان بیشتر آمادگی احساسی برای ازدواج با شما را دارد. او هنگامی که در کنار شماست ترس از دیده شدن توسط آشنایان را ندارد و از همراهی شما در مکان های عمومی نمی ترسد. او اگر لازم باشد شما را به مهمانی های خانوادگی خودشان دعوت می کند. او در صورت لزوم شما را به آشنایان و حتی خانواده خود معرفی خواهد کرد. اگر او این کارها را انجام می دهد به این معناست که آمادگی احساسی لازم برای ازدواج با شما را دارد.

نشانه های عشق واقعی یک مرد به زن

4. از هر فرصتی برای ابراز عشق استفاده می کنند

یکی دیگر از نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج ابراز عشق به فرد مقابل است. اگر می خواهید بدانید شریک عاطفی تان چقدر به شما پایبندی احساسی دارد، ببینید چقدر برای شاد کردن تان تلاش می کند. او از هر فرصتی برای خوشحال کردن شما استفاده کرده و می خواهد از بهانه های کوچک هم برای شما خنده و لحظات شاد بسازد. او برای شما ارزش قائل است و روزهایی مانند سالگرد، ولنتاین و ... را به هیچ وجه فراموش نمی کند. اگر هم از روی حواس پرتی فراموش کند تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا حسن نیت خود را دوباره ثابت کند.

5. از بچه دار شدن حرف می زنند

یکی از تفاوت های اساسی رابطه ی قبل از ازدواج با زندگی مشترک، فراهم شدن بستر بچه دار شدن است. اگر شریک عاطفیتان در رابطه با بچه دار شدن صحبت و شوخی می کند مطمئن باشید که در تنهایی خود به این موضوع فکر کرده است. مطمئن باشید که او به ازدواج با شما و بچه دار شدن فکر می کند. بنابراین یکی دیگر از نشانه هایی که حکایت از آمادگی مردی برای ازدواج با شما دارد صحبت و شوخی در رابطه با بچه دار شدن است.

کد خبر 83363

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =