آخرین اخبار

حمله تند دختر صدام به ایران

تحلیلگران معتقدند که اظهارات دختر صدام حسین دیکتاتور سابق عراق تاثیر چندانی نخواهد داشت مگر آن که به ضرر جنبش اعتراضی مردمی اخیر در عراق تمام شود.

آفتاب‌نیوز :

نشریه "گلف نیوز" در خبری اعلام کرده که "رغد صدام" دختر ارشد "صدام حسین" در یک سخنرانی ضبط شده در چهاردهمین سالگرد اعدام پدرش به شدت از ایران و نقش آن در تحولات عراق در سال‌های پس از سقوط پدرش انتقاد کرده است.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ این نشریه می‌افزاید: "در این کلیپ صوتی که در صفحه او در توئیتر منتشر شده، وی هیچ اشاره‌ای به نقش امریکایی‌ها که پدرش را در سال ۲۰۰۳ میلادی سرنگون کردند، نکرده است و تنها ایران و گروه‌های شبه نظامی عراقی وابسته به آن کشور را دشمنان "عدالت، آزادی و انسانیت" در عراق معرفی کرده است.

او در ادامه مدعی شده است: "پدرم و برادران‌ام تا آخر در برابر اشعالگران مقاومت کردند و در نهایت به شهادت رسیدند". اشاره او به پدرش "صدام" و "قصی" و "عدی" برادران‌اش بوده است. او در این سخنرانی از پدرش به عنوان "رئیس جمهوری قانونی و مشروع عراق" یاد کرده است.

"لیث عبدالرحمن" مفسر عراقی به "گلف‌نیوز" می‌گوید: "رغد و سخنان‌اش نفوذ و جایگاهی در جامعه عراق ندارند. این تنها به ضرر جنبش اعتراضی آغاز شده در عراق از ماه اکتبر خواهد بود و دولت می‌تواند از این پس اعضای جنبش را به کسب حمایت از سوی عناصر بعثی متهم کند. در مورد انتقادات او از ایران این امری طبیعی است چرا که از دید "رغد صدام" پدر او به دلیل تسلط ایران بر عراق اعدام شد".

اعتراضات در عراق از زمان استعفای "عادل عبدالمهدی" نخست‌وزیر سابق و روی کار آمدن "مصطفی الکاظمی" نخست وزیر فعلی متوقف نشده است.

کد خبر 83065

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =