آخرین اخبار

ان بی سی: ساختمان دیوان عالی آمریکا از بیم بمبگذاری تخلیه شد

شبکه خبری ان‌بی‌سی از تخلیه ساختمان دیوان عالی آمریکا به دلیل تهدید وجود بمب خبر داد. در پی این تهدید یگان‌های گارد ملی آمریکا در حال اعزام به ساختمان دیوان عالی هستند.

فارس، منابع خبری شبانگاه چهارشنبه به وقت تهران از تهدید به بمبگذاری در ساختمان دیوان عالی آمریکا در آستانه برگزاری مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب این کشور خبر دادند.

شبکه خبری «ان بی سی» گزارش داد که ساختمان دیوان عالی آمریکا از بیم تهدید به بمبگذاری تخلیه شده است. خبرنگار شبکه خبری «سی ان ان» نیز با گزارش تخلیه این مکان از بیم بمبگذاری گفت که نیروهای بیشتری از گارد ملی آمریکا در ساختمان دیوان عالی ایالات متحده حضور یافته‌اند.

این حادثه در حالی رخ داده که مراسم تحلیف جو بایدن در شرف برگزاری است و نیروهای گارد ملی و امنیتی شهر واشنگتن را به‌شکل یک پادگان درآورده‌اند.

چندی قبل نیز در جریان برگزاری تظاهرات مقابل کنگره آمریکا  در نزدیکی دفاتر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه بمب‌گذاری شده بود. سرپرست داستانی واشنگتن گفت که در جریان تظاهرات طرفداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در برابر کنگره، بمب‌های لوله‌ای در نزدیک دفتر حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در واشنگتن کار گذاشته شده بود. بر اساس گفته این مقام آمریکایی، ‌بمب‌های کار گذاشته شده چاشنی‌های انفجاری و تایمر داشتند.

وی گفت کسانی که اقدام به کار گذاشتن بمب در واشنگتن و در نزدیکی دفتر دو حزب اصلی آمریکا کرده‌اند، دستگیر و مجازات خواهند شد.

هفدهم دی‌ماه، بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیزی مقابل کنگره برگزار کنند. حامیان ترامپ در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند. این افتضاح تاریخی پنج کشته و شماری مجروح برجای گذاشت

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 82859

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =