آخرین اخبار

۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
چگونه دو قلو باردار شویم؟

دانشمندان طی تحقیقات زیادی به این نتیجه رسیده اند که شانس دو قلو زایی در زنانی که فرآورده های حیوانی، مخصوصا لبنیات را زیاد مصرف می کنند ۵ برابر بیشتر از زنانی که رژیم های غذایی گیاهی دارند می باشد. علاوه بر نقش وراثت در افزایش شانس دو قلو زایی ، زنانی که مصرف شیر و ماست در رژیم غذایی آن ها زیاد است به طور قابل توجهی بیشتر است.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز،برخی از خانم ها در هنگام تصمیم به باردار شدن، به دنبال این هستند که چگونه دوقلو باردار شویم؟ ایده بارداری دوقلوها می تواند جذاب باشد. یک زن می تواند یا به طور تصادفی (عوامل ژنتیکی) یا به دلیل برخی از درمان های پزشکی دوقلو یا چندقلو باردار شود. هیچ راهی مطمئن برای باردار شدن با دوقلوها وجود ندارد؛ اما برخی از روش ها و راهکارها تا حدودی می توانند احتمال دوقلوزایی و یا چند قلوزایی در زنان را افزایش دهند.

به طور کلی دوقلوها، بر دو نوع، یکسان (غیر برادرانه) و غیر یکسان (برادرانه) تقسیم می شوند. تقریباً یک سوم دوقلوها دوقلوهایی یکسان هستند که به آنها دوقلوهای تک تک نیز گفته می شود.

دوقلوهای همسان. دوقلوهای همسان زمانی رخ می دهد که یک تخمک توسط یک اسپرم بارور و به دو جنین جدا تقسیم شود. آنها از نظر ترکیب ژنتیکی و جفت مشترک هستند. دوقلوهای یکسان در زنانی که تحت روش های کمک به باروری، باردار می شوند نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

دوقلوهای غیرهمسان. دوقلوهای غیرهمسان یا دیزیگوتیک، زمانی رخ می دهد که دو تخمک توسط دو نطفه بارور شوند. آنها منحصر به فرد هستند و از نظر ترکیب ژنتیکی یا جفت مشترک نیستند. از آنجا که دوقلوهای غیر همسان تنها نیمی از ترکیب ژنتیکی یکسان را دارند، همیشه از یک جنس نیستند.

چند قلو زایی در بین زنانی که لبنیات مصرف می کنند و از رژیم غذایی گیاهی استفاده می کنند بیشتر است.این تحقیق با بررسی میزان افزایش شانس دو قلو زایی در بین زنان مختلف با رژیم های غذایی متفاوت به اثبات رسیده است.مراقب آن چه که می خورید باشید!

دانشمندان طی تحقیقات زیادی به این نتیجه رسیده اند که شانس دو قلو زایی در زنانی که فرآورده های حیوانی، مخصوصا لبنیات را زیاد مصرف می کنند ۵ برابر بیشتر از زنانی که رژیم های غذایی گیاهی دارند می باشد. علاوه بر نقش وراثت در افزایش شانس دو قلو زایی ، زنانی که مصرف شیر و ماست در رژیم غذایی آن ها زیاد است به طور قابل توجهی بیشتر از زنان دیگر حاملگی چند قلویی را تجربه می کنند.

علاوه بر نقش وراثت در افزایش شانس دو قلو زایی ، زنانی که مصرف شیر و ماست در رژیم غذایی آن ها زیاد است به طور قابل توجهی بیشتر از زنان دیگر حاملگی چند قلویی را تجربه می کنند.

 چگونه مصرف لبنیات در افزایش شانس دو قلو زایی تاثیر می گذارد؟

انگشت اشاره به طرف هورمون رشد شبه انسولینی موجود در لبنیات است. هورمون های رشد شبه انسولینی (IGF) مواد پروتئینی کوچک مولکولی هستند که در بدن در پاسخ به هورمون رشد (GH) آزاد شده و در واقع عواملی هستند که از طریق آنها هورمون رشد اثرات خود را القاء می کند.

این هورمون در خون جریان پیدا کرده و وارد شیر حیوانات می شود. این هورمون برای افزایش شیر و گوشت گاوها استفاده می شود.

در انسان این هورمون موجب تحریک تخمک گذاری شده و زنانی که میزان IGF در خون آن ها بیشتر است احتمال بیشتری برای رها سازی بیش از یک تخمک در ماه را دارند. البته فاکتورهای دیگری از جمله تاخیر در بارداری و بارداری در سنین بالا نیز در افزایش شانس دو قلو زایی نقش دارند. اما مطالعات نشان داده است که میزان IGF در خون زنانی که لبنیات مصرف می کنند ۱۳ درصد بیشتر از سایر زنان مخصوصا زنان با رژیم گیاهخواری است.

دانشمندان در بررسی سه گروه از زنان (زنان با رژیم غذایی معمولی، زنان با رژیم گیاهخواری همراه با لبنیات، زنان با رژیم مطلقا گیاهی) به این نتیجه رسیدن که زنان مطلقا گیاه خوار یک پنجم شانس دو قلو زایی نسبت به دیگر زنان را دارند.

این اولین مطالعه ای است که نشان می دهد که چند قلو زایی علاوه بر وراثت به تغذیه نیز بستگی دارد.

کد خبر 82833

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =