آخرین اخبار

دیدار شهردار تهران و سفیر تایلند | باغ تایلندی به نشانه دوستی در تهران احداث می‌شود

سفیر تایلند از شهردار تهران خواست که با اختصاص فضایی نسبت به ساخت باغ تایلندی به نشانه دوستی در تهران اقدام کند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری شهر، پیروز حناچی شهردار تهران در دیدار با ورا ووت پونگ پرا پاپانت، سفیر تایلند؛ گفت: تهران شهری تاریخی و شبیه اصفهان است. چند قرن از پایتخت بودن آن می‌گذرد و آثار بی‌بدیلی از پیش و پس از اسلام دارد.

حناچی با اشاره به اعمال سیاست عدم تمرکز در همه کلانشهرها، گفت: ما در تهران ممنوعیت وجود صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران را ایجاد کرده‌ایم و این باعث شده است که سرمایه‌گذاری و اشتغال در سطح وسیع‌تری در کشور توزیع شود.

او گفت: بر خلاف شهرهای شما که در کنار آب هستند، شهرهای ما در دامنه کوه‌ها هستند و ارتفاع آنها بالاتر از سطح دریاست.

شهردار تهران گفت: با توجه به آلودگی هوای شهر، ما ایده موتورهای برقی را دنبال می‌کنیم و برای کاهش هزینه استفاده از این موتورها به دنبال ایجاد سیستم سوآپ باتری هستیم.

شهردار تهران از سفیر تایلند دعوت کرد که به پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو بپیوندد و با دوچرخه با او هم‌رکاب شود.

سفیر تایلند هم در این دیدار گفت: شگفت‌انگیز است که سطح رشد تهران و بانکوک یکسان است. ما در آنجا هم آلودگی داریم. آلاینده پی ام ۲.۵ در بانکوک از حد مجاز بیشتر است. جمعیت در شهر بانکوک بالاست و خدمات‌دهی به آنها سخت است.

ورا ووت پونگ پرا پاپانت همچنین افزود: در سال ۲۰۲۰ ایران و تایلند شصت و پنجمین سالگرد روابط خود را جشن گرفتند. می‌خواهیم باغی به شکل تایلندی به عنوان نمادی برای دوستی در تهران ایجاد کنیم و درخواست داشتیم که جایی برای این کار در نظر بگیرید.

شهردار تهران هم ضمن موافقت با این پیشنهاد این شعر را خواند: «درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد | درخت دشمنی برکن که رنج بی شمار آرد»

کد خبر 82691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =