آخرین اخبار

استقبال گوترش از پیشرفت مذاکرات لیبی

دبیرکل سازمان ملل از پیشرفت چشمگیر در مذاکرات میان طرف‌های لیبیایی استقبال کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در گزارش خود به شورای امنیت گفت: پیشرفت چشمگیری در تقویت مذاکرات سیاسی، امنیتی و اقتصادی میان لیبیایی‌ها حاصل شد. هیئت سازمان ملل در لیبی در طول چند ماه اخیر برای تحقق این پیشرفت تلاش کرد. حضور بین المللی مستمر در مذاکرات لیبی_لیبی باعث پویایی و تحرک و پیشرفت لیبی در مسیر صلح و ثبات و توسعه شد.

گوترش گفت: اقتصاد لیبی در آستانه فروپاشی است. ما از طرف‌های لیبیایی می‌خواهیم عزم و اراده خود را برای حل سیاسی دائم بحران و مشکلات اقتصادی و بهبود وضعیت انسانی حفظ کنند.

گوترش از تمام طرف‌های بین المللی و منطقه‌ای خواست به بندهای توافق آتش‌بس که دو طرف ۲۳ اکتبر آن را امضا کردند و شامل عقب‌نشینی تمام نیروهای خارجی و مزدوران از این کشور است، احترام بگذارند.

استفانی ویلیامز، فرستاده موقت سازمان ملل در لیبی اوایل دسامبر اعلام کرد که حدود ۲۰ هزار تن از نیروهای خارجی و مزدوران همچنان در لیبی هستند.

گوترش در گزارش خود تأکید کرد: اجرای فوری توافق آتش‌بس شامل تضمین خروج تمام نیروها و مزدوران خارجی و اجرای قطعنامه ممنوعیت تسلیحاتی لیبی است.

انتهای پیام

کد خبر 82546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =