آخرین اخبار

ظرفیت تولید اسلب در کشور به ۸۰۰هزار تن افزایش می‌یابد

رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری گفت: ساخت واحد فولادسازی و ریخته‌گری با حدود ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پروژه‌های این استان در سال جاری است که ظرفیت تولید اسلب در کشور به‌زودی به ۸۰۰هزار تن افزایش خواهد یافت.

بر اساس گزارش سازمان صمت چهارمحال و بختیاری، سجاد رستمی با اعلام این خبر، اظهار کرد: با اجرایی شدن این پروژه سالانه ۸۰۰ هزار تن ظرفیت تولید اسلب افزایش خواهد یافت.

وی گفت: منطقه‌ای که فولاد سفیددشت در آن واقع شده استعداد مناسب برای توسعه و زمینه ایجاد پروژه‌های دیگری برای توسعه استان را دارد.

وی از اجرای طرح ۸۰۰ هزارتنی فولاد سفیددشت به منظور کاهش واردات بی‌رویه فولاد و رسیدن به خودکفایی در این صنعت خبر داد و پیش‌بینی کرد: تا پایان فاز دو ظرفیت تولید در بخش احیای مستقیم به دو میلیون تن، ذوب و ریخته‌گری به دو میلیون تن، ورق به دو میلیون تن و انواع ورق پوشش‌دار به ۱.۲ میلیون تن برسد.

رستمی گفت:: هم اکنون یکی از دغدغه‌های اصلی مجموعه فولاد سفیددشت، مدیریت بهینه ضایعات تولید با در نظر گرفتن الزامات زیست‌محیطی است که راه‌اندازی واحد بریکت‌سازی (تبدیل نرمه و غبار حاصل از فرآیند تولید آهن اسفنجی به بریکت سرد قابل استفاده در کوره ذوب) علاوه بر تحقق این مهم، گامی اساسی در راستای ارزش‌آفرینی و افزایش بهره‌وری تولید خواهد بود

مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت افزود: مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پروژه در دست اجرای شرکت فولاد سفیددشت، پروژه ساخت واحد فولادسازی و ریخته‌گری است، از همین رو راه‌اندازی و تکمیل این طرح مهم‌ترین اولویت و برنامه شرکت در سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

انتهای پیام

کد خبر 82537

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =