آخرین اخبار

هواشناسی کولاک و کاهش دما برای البرز پیش‌بینی کرد

کرج - ایرنا - مدیرکل هواشناسی البرز نسبت به ورود سامانه بارشی، کولاک و کاهش شدید دما از اواخر وقت فردا چهارشنبه تا جمعه هفته جاری در تمام مناطق استان به ویژه ارتفاعات و جاده های کوهستانی هشدار داد.

آرش بهاروند احمدی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت:‌ تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از فعالیت سامانه ناپایدار بسیار سرد در منطقه البرز مرکزی است که به موجب آن از اواخر وقت چهارشنبه تا صبح روز جمعه به ویژه در ارتفاعات و جاده های شمالی استان کولاک برف، وزش باد شدید و لحظه ای و همچنین کاهش شدید دما بین ۶ تا ۱۰ درجه  و یخبندان در کل استان دور از انتظار نخواهد بود.

این مسوول توصیه کرد که مردم در دامنه کوه ها به دلیل  احتمال سقوط بهمن و بارش برف توقف نکنند و مسافران  از سفرهای غیر ضرور و کوهنوردان با توجه به شرایط جوی از هرگونه صعود به ارتفاعات و قله های البرز مرکزی  خودداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: تجهیز خودرو ها به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی و ارتباطی مناسب حین گذر از جاده های کوهستانی ضروری است ضمن آنکه از هر گونه فعالیت بتن ریزی حیت فعالیت سامانه  می بایست خودداری شود و در مصرف  انرژی صرفه جویی به عمل آید.

کد خبر 82536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =