آخرین اخبار

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ کاهش شدت خروج پول حقیقی با رشد شاخص کل

افراد حقیقی امروز ۸۸۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام شرکت سایپا بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۸۸۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۲هزار و ۴۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۸درصد یعنی دو هزار و ۲۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان هفت درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «خودرو و ساخت قطعات» و «بانک‌ها و موسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فرآورده‌های نفتی» و «سیمان، آهک و گچ» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خساپا»، «فملی» و «وسپهر» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «زاگرس»، «وخارزم» و «کرمان » معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت سایپا معادل ۳۲۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پتروشیمی زاگرس با برتری ۸۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۷نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۱۹نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۹۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۲۰۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

تغییر مالکیت صنایع 99.10.30

تغییر مالکیت سهام 99.10.30

کد خبر 82525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =