آخرین اخبار

انتقاد رئیس اتاق بازرگانی از وضعیت حاکم بر بازار ارز

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: متاسفانه در دو تا سه هفته گذشته قیمت ارز کاهشی شده و قرار است که به زیر ۲۰ هزار و یا حتی زیر ۱۵ هزار تومان هم برسد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود خوانساری با انتقاد بر روند حاکم بر بازار ارز تاکید کرد: این وضعیت موجب شده صادرکننده نتواند برنامه‌ریزی داشته باشد یعنی نمی‌داند کالا را با چه قیمتی در داخل بخرد و با چه قیمتی صادر کند از این رو انتظار داریم حرف و سخنی که از سوی مسئولان زده می‌شود کارشناسی بوده و تاثیر آن در واردات و صادرات سنجیده شود.

به گفته وی ندانم کاری‌ها و تصمیمات عجولانه را عامل کاهش صادرات کشور بیان کرد.

مسعود خوانساری که در نوزدهمین نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران سخن می‌گفت، اضافه کرد: سال ۹۷ و با افزایش قیمت ارز انتظار می‌رفت که صادرات کشور نیز افزایش یابد یعنی در حالی که ارزش پول ملی چهار تا پنج برابر کاهش یافته بود صادرات به جای افزایش، کاهش یافت که علت آن را باید در تصمیمات عجولانه اخذ شده جستجو کرد.

بازار ارز

خوانساری افزود: البته تصمیم سه ماه قبل سران قوا مبنی بر اینکه صادر کننده می‌تواند با ارز حاصل از صادرات کالا وارد کند و یا آن را در اختیار فرد دیگری قرار دارد اجازه داد که صادرکنندگان با انگیزه بیشتری به صادرات اقدام کنند.

رئیس اتاق ایران در بخش دیگری از سخنانش درباره قطع برق بنگاه‌های تولیدی که بدون اطلاع در روزهای اخیر صدمات و مشکلات زیادی را برای این بنگاه‌ها ایجاد کرد گفت: مسئولان گفتند گاز کمبود داریم مازوت مصرف کردند بعد از اینکه آلودگی شد مازوت را قطع کردند، اما توضیح ندادند که مشکل اصلی چیست؟ به یکباره همه چیز را سر استخراج رمز ارزها شکستند. سوال این است چرا مسئولان شفاف صحبت نمی‌کنند که مشکل برق چیست؟ چرا همه چیز را در ابهام نگه می‌دارند؟

خوانساری درباره قیمت گذاری‌ها به ویژه در حوزه فولاد گفت: این قیمت گذاری‌ها در مجموعه فولاد و بازار سهام مشکلاتی ایجاد کرد یعنی تجربه ۴۰ ساله قیمت‌گذاری را دوباره می‌خواستیم تجربه کنیم که الحمدالله چنین نشد و مشکل رفع شد.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 82491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =