آخرین اخبار

 استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در زمینه تأمین و توزیع آرد در استان هر چند با شرایط ایده‌آل فاصله داریم و مافیای قاچاق آرد وجود دارد ولی با کسانی که زیاده‌خواهی داشتند برخورد شده است.

خبرگزاری تسنیم: استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در زمینه تأمین و توزیع آرد در استان هر چند با شرایط ایده‌آل فاصله داریم و مافیای قاچاق آرد وجود دارد ولی با کسانی که زیاده‌خواهی داشتند برخورد شده است.

احمدعلی موهبتی عصر امروز در همایش فرمانداران استان سیستان و بلوچستان، از اقدامات فرمانداران در مدیریت و مقابله با بیماری کرونا قدردانی کرد و اظهار داشت: با وجود محدودیت امکانات در سطح استان، شرایط سیستان‌ و بلوچستان به سمت مطلوب پیش می‌رود و تصمیمات و اقدامات فرمانداران و دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر دستگاه‌های متولی در این حوزه جای تقدیر دارد اما با این حال نباید اجازه داد جامعه به سمت عادی انگاری برود بلکه همچنان باید رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی مد نظر قرار داشته باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آموزش و پرورش به لحاظ تربیت نیروی انسانی، مبنای توسعه به شمار می‌رود از اقدامات آموزش و پرورش و اعضای شورای آموزش و پرورش در شرایط همه‌گیری کرونا و آموزش در نقاطی که پوشش اینترنت و تلویزیون وجود ندارد قدردانی کرد و تلاش بیشتر برای رفع کمبودهای موجود را خواستار شد.

فعالیت مافیای قاچاق آرد در سیستان و بلوچستان

وی به مشکل کمبود گاز در شهرهای مختلف استان اشاره و بیان کرد: سهمیه گاز استان 30 درصد نسبت به سال 97 افزایش پیدا کرده و از سویی تعداد پنج هزار انشعاب گاز شهری به 49 هزار انشعاب افزایش یافته و 40 هزار انشعاب دیگر نیز آماده واگذاری است و در کنار آن نیز مبلغ پنج میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به متقاضیان اعطاء می‌شود.

موهبتی اضافه کرد: در سال‌های گذشته 60 درصد سهمیه گاز مایع جذب می‌شد و اکنون 90 درصد سهمیه گاز مایع جذب شده و 49 هزار مشترک گاز شهری هم اضافه شده که این موارد اقدامات شایانی برای رفع مشکلات مردم در حوزه تامین گاز در استان محسوب می‌شود که قابل انکار نیست.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در بحث آرد نیز دو هزار و 500 تن در سال جاری به سهمیه استان افزوده شد و این در حالی است که در 10 سال گذشته هیچگونه افزایش سهمیه آرد در استان وجود نداشته است. توزیع سهمیه نیز به نحوی بود که در برخی نقاط 16 کیلوگرم و در برخی مناطق چهار کیلوگرم سرانه آرد دریافت می‌کردند که با برنامه‌ریزی و در نظر گرفتن شاخص‌های مختلف اصلاح سهمیه انجام گرفت. هر چند با شرایط ایده‌آل فاصله داریم و مافیای قاچاق آرد وجود دارد ولی با کسانی که زیاده‌خواهی داشتند برخورد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه ارتباطات در ابتدای دولت دوازدهم 315 روستای بالای 20 خانوار از اینترنت برخوردار بودند و هم‌اکنون بیش از دو هزار و 500 روستا به اینترنت دسترسی دارند و ظرف چهار ماه آینده نیز یک هزار و 200 روستای بالای 20 خانوار و 300 روستای زیر 20 خانوار نیز به اینترنت دسترسی پیدا می‌کنند.

موهبتی تاکید کرد: فرمانداران موظفند خدمات نظام در استان را تشریح کنند و مدیران را نیز به این موضوع موظف کنند و در این زمینه مطالبه‌گری داشته باشند. دولت در شرایطی این خدمات را ارائه می‌دهد که کشور با درآمد نفتی هشت میلیون دلار روبروست در حالی‌که در دولت‌های گذشته این رقم 120 تا 140 میلیون دلار بوده که نشان می‌دهد ارائه خدمات در چنین شرایطی بسیار حائز اهمیت و نشان از توجه به این استان دارد. در سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه جذب خیرین کشوری و خیرین محلی در استان انجام شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه فرمانداران باید ارتباط تنگاتنگی با خیرین داشته باشند، افزود: علاوه بر اقداماتی که خیرین در استان منشاء اثر می‌شوند، آنچه که بیشتر اهمیت دارد پیوند مردم سراسر کشور با مردم سیستان و بلوچستان است.

وی بیان کرد: در بحث معادن نیز اتفاقات خوبی رخ داده و یکی از معادن مهم استان با ذخیره حدود 25 میلیون تن طلای خالص رونمایی شد که با احتساب ذخایر معادن قبلی هم اکنون 38 میلیون تن ذخیره معدن طلا در استان شناسایی شده است.

موهبتی جمع‌آوری متکدیان و معتادان از سطح معابر و خیابان‌ها و نگهداری آنان در مراکز ماده 16 و توجه فرمانداران به بازارچه‌های مرزی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در آینده نزدیک مرز پیشین به صورت رسمی راه‌اندازی خواهد شد و فرمانداران سراوان و هیرمند نیز باید تبدیل بازارچه کوهک و گمشاد را به بازارچه رسمی دنبال کنند که با ایجاد زیرساخت‌های لازم به مرز رسمی تبدیل شوند.

کد خبر 82368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =