آخرین اخبار

تیم بهداشت جهانی وارد ووهان چین شد

تیم بهداشت جهانی متشکل از کارشناسان چندین کشور صبح امروز با هدف بررسی منشا ویروس کرونا وارد ووهان شد تا درباره نخستین جایی که این ویروس از آنجا گسترش یافت، گزارش تهیه کند.

به گزارش ایرنا از "سی جی تی ان"، این هیات بین المللی متشکل از دانشمندان برجسته از ۱۰ کشور و منطقه عازم چین شده اند و از امروز همراه با همکاران چینی خود در تحقیقات علمی مربوط به کشف منشاء ویروس کرونا شرکت می کنند.

هریس سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در مصاحبه اختصاصی با «سی جی تی ان» تلویزیون انگلیسی زبان چین گفت: متخصصان ضمن آشنایی و تحقیق درباره اولین موارد مبتلاء به ویروس کرونا در شهر ووهان و راه های احتمالی عفونت، به تحقیقات روی حیوانات مختلف که ممکن است به همه گیری مربوط باشد، می پردازند.

او گفت: این هیات در جریان سفر به چین از روش های تحقیقاتی مختلف از جمله تحقیقات سرم آزمایشگاهی و تحقیقات آنتی بادی استفاده می کند.

هریس تأکید کرد: نباید انتظار بیش از حدی از تحقیقات هیات متخصصان برای یافتن پاسخ دقیق به همه سؤالات داشته باشیم، زیرا تحقیق در مورد همه گیری شدید ویروس به زمان کافی نیاز دارد.

وی به طور خاص ذکر کرد که ماموریت آنان اشتراک داده ها و نتایج تحقیقات، مطرح کردن برخی فرضیه های تحقیقاتی و سؤالات جهت دار است.

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی به طور مشخص بیان کرد که این سفر هیچ ارتباطی با سیاست ندارد و افزود: همانطور که مدیرکل سازمان بهداشت جهانی گفته، این سفر یک کار علمی است و هیچ ارتباطی با سیاست ندارد و باید در این کار از هر گونه مسأله سیاسی دوری کنیم.

«می فِنگ» سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت و سلامت چین نیز گفت: این هیات طبق مقررات و اقدامات چین برای پیشگیری و مهار شیوع کرونا، به محض ورود به چین قرنطینه می شوند. طی مدت زمان قرنطینه، دانشمندان و کارشناسان پزشکی چین به صورت ویدیویی با هیات کارشناسان بین المللی سازمان جهانی بهداشت تبادل نظر خواهند داشت.

کد خبر 81613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =