آخرین اخبار

مهلت یکماهه به بهره‌بردار معدن طلای قلقله سقز

استاندار کردستان با اشاره به اینکه سه سال از کلنگ‌زنی معدن قلقله سقز می‌گذرد، افزود: با درخواست تعطیلی موقت این معدن موافقت نمی‌شود و یک ماه مهلت برای رفع مشکلات معدن یاد شده به بهره‌بردار آن داده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بهمن مرادنیا صبح امروز در نهمین جلسه شورای معادن کردستان اعلام کرد: معدن طلای قلقله سقز به طور جدی پای کار نیست و تا کنون روند قابل قبولی از خود ارایه نکرده است. 

وی با اشاره به اینکه سه سال از کلنگ زنی طرح معدن طلای قلقله سقز می‌گذرد و هنوز حدود پنج درصد پیشرفت فیزیکی دارد، با درخواست تعطیلی موقت این معدن در سال ۹۹ با توجه به مشکلات پیشروی احداث واحد فرآوری از سوی بهره‌لردار، موافقت نمشد.

وی اعلام کرد: یک ماه به این بهره‌بردار فرصت داده می‌شود تا به بررسی مشکلات آن به طور جدی بپردازد و در صورت حل مشکل درخواست تعطیلی موقت این معدن در سال‌جاری بررسی می‌شود.

استاندار کردستان اعلام کرد: معادن کردستان وضعیت بکسانی ندارند و معادنی که فعالیت آنها در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد مشمول بند قانون برنامه ششم در استان نمی‌شوند.

مرادنیا با اشاره به اینکه بند پنج ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه درخصوص جبران خسارت از سوی بهره‌برداران معادنی که موجب خسارت به اهالی ساکن در منطقه شدند، است، عنوان کرد: معادن طلا، سنگ آهن و مرمر باید این موضوع را اجرایی کنند و سازمان صنعت، معدن و تجارت هم آنرا پیگیری و در جلسات آینده نتیجه را اعلام کند.

وی سازمان صمت استان را موظف به اطلاع‌رسانی، هزینه کرد حقوق دولتی معادن که به استان بازگشته است به مردم دانست و گفت: مردم باید در جریان اقدامات زیرساختی و بهسازی، مسیر و جاده‌های موجود در محدوده معادن قرار گیرند.


عملیات اجرایی بهره برداری از معدن طلای قلقله سقز هفتم دی سال ۹۶ با حضور علی ربیعی وزیر وقت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهمن مرادنیا استاندار کردستان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی کلنگ زنی شد.

کد خبر 81605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =