آخرین اخبار

بی خوابی زمستانی بچه خرس‌های مشهور باغ وحش هلسینکی

آنا و کاتشا دو توله خرس مشهور یکساله گریزلی در باغ وحش هلسینکی با نام کنونی کورکساری از صبح زود تا غروب بازی می‌کنند و خواب عمیق ندارند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از وب سایت باغ وحش کورکساری مای‌هلسینکی، کارکنان باغ وحش کورکساری مانند زمستان  ۲۰۱۵ از روز پنجم ژانویه به حالت آماده باش درآمده‌اند. مهم‌ترین دلیل این آماده باش به خواب نرفتن خرس‌های این باغ وحش در این موقع سال است. بطور طبیعی عمده گونه‌های خرس بین اواخر نوامبر تا آخر آوریل در خواب زمستانی بسر می‌برند. این روند در خرس در اسارت و خرس حیات وحش ممکن است کمی تفاوت داشته باشد. در واقع خرس‌های باغ وحش عمدتا در ماه مارس از خواب بیدار می شوند. با این همه آنا و کاتشا دو توله خرس مشهور باغ وحش هلسینکی توجهی به فصل زمستان ندارند و به خواب نرفته و زندگی عادی دارند. این رفتار از سوی کلینیک دامپزشکی باغ وحش کورکساری یک حالت ویژه اعلام شده است. با تغییر رژیم غذایی مدیران کورکساری امیدوارند آنا و کاتشا بالاخره بخوابند و دست از بازیگوشی بردارند.

شهرت آنا و کاتشا بدلیل این است که مادر آنها پس از زایمان موفق، در اقدامی نادر حاضر به پذیرفتن توله‌ها و شیردادن به آنها نشد. در شرایطی که هیچ امیدی به زنده ماندن توله‌ها نبود، کارکنان باغ وحش سنگ تمام گذاشتند و با استقرار ۳ دامپزشک در ۲۴ ساعت، آنا  و کاتشا را نجات دادند. شرح بزرگ شدن این دو بچه خرس ماده در رسانه‌ها و اخبار یکی از سرگرمی‌ها و علاقمندی‌های اهالی فنلاند است. کلارکسنوا اوسپلادنتی مدیر باغ وحش کورکساری گفته است در سال ۲۰۱۵ خرس‌هایی که یکماه زودتر از خواب بیدار شدند دچار مشکلات متعدد گوارشی و تحلیل در عضلات در طی سال شدند. از این رو برنامه نظارت خواب زمستانی برای آنا و کاتشا بسیار جدی دنبال می شود.

گفتنی است باغ وحش کورکساری تا ۳۱ ژانویه بدلیل شیوع کرونا تعطیل است.

کد خبر 81476

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =