آخرین اخبار

هوای تهران در وضعیت قرمز قرار گرفت

کیفیت هوای پایتخت امروز - بیست و یکم دی- با افزایش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۱۵۲ در شرایط ناسالم برای همه اقشار جامعه قرار گرفت.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۴۹ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس، بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۴، ازن با شاخص ۱۴ ، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۰ و منواکسید کربن با شاخص ۳۹ بوده است.

ایستگاه پونک در شرایط ناسالم برای گروه های حساس

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۱۰۷، ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۱۱۶ و گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۱۱۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی جزو مناطق ناسالم برای گروه های حساس بوده است.

ایستگاه سوهانک منطقه ۱ ناسالم برای همه گروه ها

همچنین ایستگاه‌های سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۱۷۹، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۷۶ و فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۶۸ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند و جزو مناطق ناسالم برای همه گروها به ثبت رسیده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۹ روز هوای ناسالم برای همه گروه ها

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۹ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 80453

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =