آخرین اخبار

اختصاص اعتبار ۵۰ میلیاردی به سد تاج امیر

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث سد تاج امیر دلفان مطالبه اصلی مردم است که با پیگیری‌های انجام‌شده ۵۰ میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافت.

به گزارش همشهری آنلاین  یحیی ابراهیمی شنبه ۲۰ دی افزود: اقدامات خوبی برای تسریع در عملیات اجرایی سد انجام شده و پیگیری‌های لازم از طریق وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.

وی بیان کرد: دولتمردان نسبت به تکمیل این طرح قول مساعد داده‌اند. عملیات ساخت این سد سال ۹۱ آغاز شد که با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل مشکل اعتباری، متوقف شده بود. این سد خاکی با هسته رسی، طول تاج ۲۲۵، عرض هشت و ۵۰ متر ارتفاع نقش مهمی در توسعه کشاورزی منطقه دارد و بیش از یکهزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی دیم را آبی خواهد کرد.

نماینده دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اتمام عملیات اجرایی آسفالت جاده دسترسی ایستگاه پمپاژ اسماعیل‌آباد، اظهار کرد: این پروژه به طول یک هزار و ۷۸۰ متر بود و با راه‌اندازی این ایستگاه، یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی منطقه آبی می‌شود.

ابراهیمی عنوان کرد: ایستگاه پمپاژ اسماعیل‌آباد و ۵۰۰ هکتار شبکه آبیاری آن نیز تا پایان سال جاری تکمیل و بهره‌برداری می‌شود که این مهم موجب اشتغالزایی ۲۵۰ نفر از اهالی منطقه خواهد شد. ۲۳ میلیارد تومان برای طرح‌های آبیاری تحت فشار در حوزه کشاورزی دلفان هزینه شد که گامی ارزشمند برای توسعه این منطقه بوده است.

کد خبر 80337

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =